Jest to bezpośrednia konsekwencja decyzji World Padel Tour de usunąć punkty FIP ze swojego rankingu : obwód będzie musiał stworzyć nowe kategorie turniejów!

Rozwiązanie zastępujące punkty FIP w rankingu

Do tej pory umowy pomiędzy FIP i WPT oraz ujednolicony ranking pozwalały graczom poszukującym punktów na zdobycie kilku miejsc dzięki FIP Tour. Ta era już się skończyła, ponieważ tor należący do Setpoint Events SA postanowił odpowiedzieć na utworzenie nowego konkursu zarządzanego przez Międzynarodową Federację Padel oraz QSI poprzez usunięcie punktów FIP ze swojego rankingu.

W ten sposób World Padel Tour będzie musiał stworzyć nowe konkursy, aby wszyscy gracze, którzy zabłysnęli na FIP Tour, mogli zachować swoje punkty w tabeli. Ma to również na celu umożliwienie tym, którzy mają problemy, dostanie się do turniejów o wyższym rankingu, aby udowodnić swoją wartość.

Ukryte zainteresowanie?

Wreszcie, kto mówi, że więcej turniejów WPT mówi, że gracze mają mniej możliwości podróżowania na zawody na konkurencyjnym torze. Przypomnijmy bowiem warunki WPT dotyczące udziału graczy z obwodu w innych turniejach:

a) Jeśli jesteś graczem, który zajmuje pozycję w rankingu WPT od 1 do 20.
Obowiązek wyłączności w Twojej działalności jako gracza padel, dzięki czemu nie będziesz mógł uczestniczyć w żadnym torze, mistrzostwach, turnieju lub wydarzeniu sportowym, z wyjątkiem tych należących do kategorii wyraźnie przewidzianych w Twojej umowie. Oczywiste jest, że uczestnictwo we wspomnianym obwodzie równoległym stanowiłoby bezpośrednie naruszenie tego obowiązku wyłączności iw żadnym wypadku nie może być objęte jednym z wyżej wymienionych wyjątków.
W każdym razie z zakazem uczestniczenia w jakimkolwiek obwodzie, mistrzostwach, turnieju lub wydarzeniu w ciągu 7 dni poprzedzających i 7 dni po jakimkolwiek turnieju WPT.

b) Jeśli jesteś graczem, który zajmuje pozycję w rankingu WPT od 21 włącznie.
Możesz wziąć udział w dowolnym obwodzie, turnieju, mistrzostwach lub wydarzeniu padel, o ile nie zrobisz tego w ciągu 7 dni przed i 7 dni po zawodach WPT.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, odmawiając przestrzegania tych zasad, gracze są narażeni na grzywny w wysokości od 300 000 do 500 000 EUR. Dodając daty do swojego obwodu, World Padel Tour dlatego zwiększa presję na wszystkich tych graczy, którzy zamierzali wziąć udział w turniejach FIP/QSI. Chyba że te nowe turnieje nie są objęte aktualnymi przepisami?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !