Na World Padel Tour, trzy zespoły składają się z prostych graczy, którzy kończą punkty. Szansa na skojarzenia czy nowy trend?

Lewy gracz, temperament kończący

Jak dotąd, w parze złożonej z dwóch praworęcznych graczy jest to gracz po lewej stronie, ponieważ może idź naprzód, aby przyjąć smugi w środku, który miał większą rolę finiszera. Zawodnik po prawej, zwykle niższy, musiał być wybitnym obrońcą i musiał zająć się budowaniem punktów. Wiele drużyn powstaje w ten sposób, a ta najlepiej ilustruje, że jest to para Chingotto / Tello.

Zawieszenie Juana Tello World Padel Tour

Ten sposób budowania pary między dwoma praworęcznymi graczami jest bardzo powszechny w amatorskim padlu, a także pozostaje większością wśród profesjonalistów, nowa para Mati Diaz / Agustin Silingo bez wyjątku od reguły.

Coraz mniej o 3

Gracz po lewej, zwykle dość wysoki i potężny, może przyjść weź piłki, które są po jego prawej stronie i naprzemiennie między potężnymi uderzeniami, które przynosi z powrotem do swojego obozu i rozbija o 3 kiedy pojawiają się możliwości. Tyle tylko, że ujawniono par 3 coraz bardziej ryzykowne na World Padel Tour, ponieważ gracze doskonałe wszystko w sztuce schodzenia z toru.

Nowy sposób na rozbicie

Ponadto w ostatnich latach WPT i wiele innych ośrodków używało w ostatnich latach dywan nowej generacji, grubszy, który ma tę cechę, że jest wolniejszy, ale także uzyskać lepsze efekty. Na tym dywanie potężne płaskie uderzenie wyraźnie traci swoją skuteczność.

W ten sposób rozwinął się nowy sposób wybijania, polegający na ogromnym wyginaniu się, szukaniu punktu uderzenia bardzo blisko szyby i przez zabranie piłki bardziej za sobą, aby nadaj mu większy efekt i spraw, by łatwiej wrócił. Technika, która jest odpowiednia dla prawicowego gracza, który cofa się, by przyjść i uderzyć piłka, która jest po jego lewej stronie.

dzisiaj Juan Lebron jest uważany za niekwestionowanego mistrza tej techniki, który jest w stanie osiągnąć zwycięskie uderzenia od linii podstawowej, o ile ma czas, aby dostać się pod piłkę. A Juan Lebron obecnie gra ... prawo.

Finisher po prawej: przyszłość?

Ale nie jest jedyny, ponieważ obecnie mamy trzech ludzi w WPT: „El Lobo”, a więc także Agustin Tapia et Sanyo Gutierrez, którzy doskonale opanują to uderzenie, cofając się w kierunku piłki. Te trzech graczy skręca w prawo i często popierają rola finiszera w ich parze.

Nawet jeśli ma się zakwalifikować w parze Lebron / Galan, skoro Ale Galan również zdobywa sporo punktów swoim smeczem, to w parach Stupaczuk / Gutierrez i Belasteguin / Tapia widać, że tak jest. gracz prawej ręki z największą liczbą wygrywających smaży. I są wyniki, ponieważ te zespoły, oczywiście złożone z wyjątkowych graczy, są obecnie najlepsze w WPT.

Zastanawiamy się zatem, czy te konfiguracje są skazane na trwanie, czy też są tylko wynikiem sytuacji gospodarczej. Zasadniczo Lebron i Tapia są lewych graczy, którzy zostali zepchnięci na prawą stronę, ponieważ ich partnerzy czuli się tam mniej komfortowo. Z pewnością mogli również skuteczne w przypadku tego uderzenia po lewej stronie toru. Szeptano nawet, że Tapia chciałaby odzyskać swoją naturalną pozycję ...

Ta nowa technika uderzenia, oczywiście bardzo wymagający technicznie i fizycznie, czy może w przyszłości stać się bronią w klasycznej gamie odpowiedniego gracza? Chyba że pozostanie prerogatywą trzech istot pozaziemskich, które mamy szczęście widzieć ewoluować w tym czasie. Przyszłość pokaże…

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!