Agustin Tapia, światowy numer 6 również nazywany “Mozart z Catamarki” od kilku sezonów zasługuje na swój przydomek.

Koronowany mistrz podczas ostatniego World Padel Tour Reusa u boku swojego rodaka Sanyo Gutiérrez, uświadomił sobie młody geniusz i jego pomocnik wspaniały pokaz siły w stosunku do aktualnej liczby 1 Galan et Lebron.

Od kilku lat samorodek argentyński nie jest już tym młodym dzieciakiem marzącym o zrobieniu sobie miejsca w światowej elicie padel. Teraz to zrobił i oferuje publiczności prawdziwe recitale na torze.

Ale kto mówi magia, mówi magiczna różdżka. A dla Argentyńczyka jego narzędzia pracy są oczywiście jego pałacem Nox.

Pochodzący z Catamarca od kilku lat ma dobry wybór palas, stworzonych specjalnie po to, by mógł rozwijać swoją najlepszą grę na 20×10. Jego rakiety śnieżne są również jednymi z najbardziej pożądanych przez miłośników.

Dlatego dzisiaj zdradzimy wam wszystko, czego jeszcze nie wiecie o całym asortymencie.

Forma tzw. „klasycznej” AT10

Ta pleśń nadaje paleniu pełniejszy słodki punkt i kształt w połowie drogi między okrągłym a łzowym.

Jego największą zaletą jest niewątpliwie to, co czyni go skutecznym, niesamowita zwrotność, gdy gracz znajduje się na dole linii i musi bronić niskich piłek. Nie zapominajmy o jednym z kryteriów, które stanowi o jego sile: szybkości, z jaką pozwala na oddanie strzałów.

Rzeczywiście, przyspieszenie piłki, gdy gracz jest w locie, jest szalone i pozwala bez zbytniego wysiłku na oddawanie niszczycielskich uderzeń.

To bardzo dobra opcja dla gracza, który lubi bronić i utrzymywać kontrolę podczas swoich strzałów, nie rezygnując z siły potrzebnej do zdobywania punktów.

Ta pleśń jest podstawą następujących palas:

AT Pleśń „Atak”

Nic dziwnego, że tytuł doskonale wskazuje na typ pala, o którym będziemy teraz rozmawiać. To rzeczywiście rakiety przeznaczone dla potężnych graczy, którzy opierają swoją grę na ataku i dużych uderzeniach.

Po sukcesieW 10 luksusowych geniuszy, wielu graczy zgłosiło się do marki, aby zobaczyć AT w kształcie rombu. Potrzebne, gotowe: marka wzięła pod uwagę te prośby i od razu zabrała się do pracy. A wynik jest przekonujący, ponieważ był w stanie zachować ducha AT, zachowując przy tym jego mocne strony, takie jak zwrotność, bardzo szeroki sweet-spot i przyspieszenie, gdy piłka opuszcza rakietę.

Oczywiście punkt uderzenia jest wyższy, co da graczom nieco mniejszą zwrotność… ale trochę więcej mocy!

W ten sposób  W Luxury Genius ATTACK 18K.

Użyte materiały: pianka i węgiel

To jest punkt, który budzi najwięcej wątpliwości wśród graczy. Musisz wiedzieć, że twardość palucha nie zależy wyłącznie od materiału jego twarzy!

Rzeczywiście, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rodzaj użytej pianki, rama pala, forma, użyty węgiel itp.

Poniżej znajduje się tabela podsumowująca różne twardości w zależności od pala. Nuta 10 przypisywana jest bardziej sztywnemu podniebieniu.

Pamiętaj jeszcze raz, że wszystkie pałeczki, z którymi grają zawodowi gracze, są takie same jak te w sprzedaży i że tylko waga może się różnić. Jednak jeśli chodzi o komponenty pala, nic się nie zmienia między tymi, które widzisz w telewizji, a tymi, które są w sprzedaży na stronie Nox.

Niektórzy już zauważyli, że wypuszczono nową rakietę, a wielu zastanawia się nad różnicą między wersją 12K i 18K W Geniusz luksusu.

18K zrodzony z popytu naAgustin Tapia sam, który chciał mieć sztywniejszą palę podczas turniejów, w których klimat był cieplejszy, przy zachowaniu przynajmniej kryteriów, które czynią go wyjątkowym palem (manewrowość i precyzja).

Który pala jest dla Ciebie stworzony?

To jest pytanie, które każdy gracz padel pojawia się przynajmniej raz, kiedy się zaczyna.

Odpowiedź jest dość prosta. Na początek wybierz palacz, który zapewni Ci najlepsze doznania pod względem komfortu gry.

Jeśli Twój styl gry i Twoje możliwości fizyczne czynią Cię mocnym zawodnikiem, który lubi uderzać piłkę i chcesz położyć ją w określonym miejscu, polecamy rakiety o większej sztywności. Bądź jednak ostrożny, ponieważ im twardszy pala, tym więcej technicznej jakości będzie wymagał z twojej strony.

Z drugiej strony, jeśli szukasz znacznej absorpcji drgań i maksymalnego komfortu, wybierz bardziej elastyczny pal. Pomoże ci to ogromnie w defensywnych strzałach w linii, ponieważ piłka nie będzie miała problemów z przedostaniem się na drugą stronę siatki. Ponadto ten rodzaj rakiety trochę lepiej znosi błędy, jeśli gest nie został wykonany poprawnie.

Nie wątp już więcej, bez względu na styl gry, z pewnością znajdziesz W Geniusz luksusu które napełnią Cię szczęściem podczas szalonych zabaw.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.