Pod koniec tygodniowego zgrupowania w Palavas młodzi zawodnicy francuskiej drużyny padla osiągnęli dobre wyniki w turniejach seniorów na południowym wschodzie.

Po intensywnym tygodniu treningu w Tenis Padel Club de Palavasmłode nadzieje tricolor padla przeniosły się na różne turnieje dla seniorów, które odbywały się w regionie.

W przypadku braku turniejów dla swojej grupy wiekowej, chłopcy nie oszczędzono w obliczu znacznie starszych i bardziej dojrzałych fizycznie graczy. Jednak biorąc pod uwagę przeciwności losu (najlepsi dorośli gracze w sektorze byli na pierwszej linii), możemy powiedzieć, że osiągnęli zachęcające wyniki, które wskazują na dobre perspektywy na przyszłość.

Ethan Garry (U16) zajął 6 miejsce na P250 WinWin Padel Nîmes pod okiem swojego trenera Yannicka Maurela, z którym był zespołem.

Turniej, w którym Arthaud Dumoulin (U16) et Manuel Lorenzo (U18) udało się dotrzeć do 1/2 finału, zajmując trzecie miejsce. Dwóch młodych ludzi osiągnęło już ten sam wynik na P250 Sète.

François Rajnic (U16) dotarł do finału P250 w Thézan-lès-Béziers. Był związany z Florian Guiral ((jeden z najlepszych lokalnych graczy, który wspiera rozwój padla wśród młodych ludzi, będąc ich przewodnikiem w zawodach)

Najmłodsza z drużyn, w skład której wchodzą Timéo Fonteny (U14) i Yoann Boronad (U14), trzymał wysoko kilka starszych drużyn, pod wrażeniem tak wielkiego talentu w tym wieku.

Niektórzy przekroczyli Pireneje i podążali innym kursem w pobliżu Barcelony. Zmotywowana i konkurencyjna młodzież: bardzo dobry znak na przyszłość!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!