Po powrocie z Peru Océane Kik wygrała P1000 z Denain z Charlotte Villeminot. Zrobiła nam zaszczyt odpowiedzieć na kilka pytań.

Przede wszystkim zwróć uwagę, że wywiad został przeprowadzony na początku uwięzienia, avant decyzja Francuskiej Federacji Tenisowej o odwołaniu Mistrzostw Francji Padel i FFT Padel Tour.

Padel Magazine : Jesteś jednym z graczy wezwanych na wiec francuskiej drużyny. Światy z Francją, jednym z twoich celów?

Océane Kik: Oczywiście myślę o drużynie z Francji, wszyscy gracze w Padel marzą o tym. To są świetne doświadczenia. Przed nami długa droga i wszystko będzie zależeć od „padelistycznych” wyników i inwestycji. Aby się tam dostać, moją pierwszą motywacją jest dołączenie do pierwszej piętnastki podczas zabawy na boisku z moim partnerem.

PM: Kto jest twoim partnerem na ten rok 2020?

OK : W tym roku będę grał u boku Charlotte Villeminot. Dokonaliśmy wyboru stowarzyszenia, ponieważ mamy te same ambicje i mamy bardzo dobrą więź, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wyniki i nasza spójność na pierwszych turniejach były zadowalające, dlatego postanowiliśmy wspólnie wybrać się na przygodę.

PM: Spędziłeś 6 miesięcy w Peru (od marca do sierpnia 2019 r.), Czy byłeś w stanie trochę poćwiczyć Padel? Gdzie jest rozwój naszego sportu?

OK Jeśli chcesz grać w Padel w Peru, jest klub Padel Lima-Du-Gol, położony w Surquillo, który ma dwa utwory. Jednak jest bardzo niewielu licencjobiorców. Wystarczy powiedzieć, że nie miałem okazji przetestować podstaw. Niestety padel nie jest znanym sportem, a sytuacja ekonomiczna kraju nie pozwala na oferowanie wysokiej jakości infrastruktury, w przeciwieństwie do Francji.

PM: I nie tęskniłeś za bardzo?

OK Po 6 miesiącach nieobecności naprawdę brakowało mi padla i jego atmosfery. Oczywiście byłem daleko od pola, ale śledziłem przygody padla poprzez transmisje lub strony na Facebooku poświęcone temu sportowi. Wielkie dzięki ponadto! Naprawdę podobało mi się śledzenie p2000 na żywo, z ogólnym poziomem, który wciąż się wspina.

PM: Więc wróciłeś do tego? Czy odzyskiwanie nie było zbyt skomplikowane?

OK Odzyskiwanie było trudne. Wiedziałem bardzo dobrze, że dzięki temu doświadczeniu będę musiał ponieść pewne konsekwencje, w tym mój piękny spadek w rankingu! Jeśli chodzi o budowę ciała, nie ma problemu w tej kwestii… very Bardzo się cieszę, że znalazłem klub postawy Padel w Lille, a także jego zawodnicy i trenuję dokładnie, kiedy mam okazję.

PM: Niestety, z uwięzieniem, nie mogłeś dużo grać? Czy nadal uderzasz piłkę trochę w ogrodzie, jak wielu?

OK Gra w padla w moim ogrodzie bez pali wydaje mi się skomplikowana (śmiech). Ze względu na ogłoszenie o porodzie nie miałem czasu na wejście na rakiety śnieżne. 🙁 W przeciwnym razie używam rakiet plażowych. Nadal mam swoje ciało do ćwiczeń fizycznych. Dziękuję Padel Mag za ten wywiad i bardzo, że jesteśmy na torze. Powodzenia wszystkim i zostań w domu!

PM: Dziękuję Océane! Powodzenia!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!