Międzynarodowa Federacja Padel (FIP), oficjalnie ogłasza utworzenie nowego międzynarodowego toru przy wsparciu Stowarzyszenia Graczy (PPA) i dużej nowej inwestycji od Qatar Sports Investments (QSI).

On spodziewałem się tego od kilku dni, FIP i QSI ogłaszają utworzenie nowego toru, który rozpocznie się w tym sezonie.

Oto komunikat prasowy:

LAZANA, BARCELONA, LONDYN, PARYŻ, DOHA, NOWY JORK, BUENOS AIRES - wtorek 1 lutego 2022 - La federacja Internationale de Padel (FIP), instancja wykonawczy du padel na całym świecie, annonce dzisiaj otwarcie nowego rozdziału w historii tego sportu wraz z oficjalnym i natychmiastowym uruchomieniem
nowy międzynarodowy obwód padel.

Ta międzynarodowa trasa będzie w pełni regulowana przez FIP, wspierany przez najlepszych światowych graczy i skorzysta na nowym, ważnym strategicznym partnerstwie z Katar Sports Investments (QSI). Będzie to jedyny oficjalny turniej w sporcie padel.

Ten zupełnie nowy tor będzie oparty na nowym kalendarzu obejmującym międzynarodowe zawody i imprezy ogólnopolskie, w tym cztery imprezy pierwszej kategorii (często nazywane „majors”), które odbędą się w najbardziej spektakularnych miejscach na świecie. 10 dużych turniejów jest zaplanowanych co najmniej w 2022 r. i 2023, z pierwszym dużym turniejem oczekiwanym w marcu, a następnie ponad 25 turniejami najważniejsze wydarzenia rocznie do 2024 r. Wszystkie dodatkowe szczegóły, takie jak daty, lokalizacje, nagroda pieniężna, sponsorów i dyfuzory zostaną ujawnione wkrótce.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten nowy obwód stanowi jedyny oficjalny obwód pod rządami i regulacji FIP, korzystając w ten sposób z oficjalnego systemu klasyfikacji Federacji, będąc jednocześnie także pod egidą międzynarodowej społeczności sportowej i instytucji.

Ten nowy rozdział dla padel, pod kierunkiem FIP, charakteryzuje się profesjonalizacją, a globalizacja tego sportu, wspierana przez głównych graczy międzynarodowych reprezentowanych przez Stowarzyszenie profesjonalnych graczy (Professional Players Association – PPA) oraz nowe partnerstwo strategiczne na arenie międzynarodowej z Qatar Sports Investments. QSI jest funduszem inwestycyjnym obsługującym kilka marek i zajęcia sportowe na świecie, które przyniosą wiedzę i umiejętności biznesowe wyjątkowy w rozwoju sportu i marek na arenie międzynarodowej.

Aby przyczynić się do tej transformacji padel, utworzono nowy podmiot komercyjny w celu: skupić się na kluczowych tematach, takich jak międzynarodowa organizacja turnieju, nowy model biznesowy (rewizja przychodów z praw telewizyjnych, cyfrowych i sponsorskich), dynamiczna nowa marka świat sportu i jego turnieje, poprawiające samopoczucie zawodników, infrastrukturę sportową i z nagroda pieniężna ; lub ogólnie rewolucja sukcesu komercyjnego i globalna widoczność padel
na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o zarządzanie, przedstawiciele graczy będą zasiadać w różnych komisjach tego nowy podmiot gospodarczy, bezpośrednio przyczyniający się do kształtowania przyszłości ich sportu. Le padel to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie, z ponad 25 milionami graczy (liczba ta podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat), mężczyzn i kobiet w równym stopniu wieków i wszelkiego pochodzenia. W kilku krajach ten sport stał się najpopularniejszą dyscypliną po piłce nożnej. W ostatnich latach FIP wdrożyło œrealizować ambitne projekty, aby ten sport integrował Igrzyska Olimpijskie z Los Angeles 2028.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel (FIP), powiedział : „Dzisiaj jest dzień historia dla padel które po raz pierwszy zostaną w pełni uregulowane i sprofesjonalizowane w Międzynarodowy. Wreszcie, nasz sport ma swobodę kształtowania swojego przeznaczenia, a pod rządami FIP my Będziemy rozwijać ten sport na całym świecie na wszystkich poziomach - zarówno dla początkujących, amatorów, młodzi ludzie i profesjonaliści padel. Dzisiaj jest również historyczny dzień dla naszych graczy i naszych federacje narodowe, które po raz pierwszy zostaną umieszczone naœsercem rozwoju tego sportu. i nie moglibyśmy mieć więcej szczęścia mając tak doświadczonego, innowacyjnego i kreatywnego partnera strategicznego niż QSI, która będzie w stanie poprowadzić ten sport na najwyższy poziom doskonałości i sukcesu, zarówno na boisku, jak i w na zewnątrz. Nie może być bardziej ekscytującego czasu na padel".

Nasser Al-Chelajfi, prezes Qatar Sports Investments, dodaje : „Świat widział tylko widoczną część góra lodowa tego, co padel można osiągnąć na arenie światowej. Gracze padel są wśród najbardziej utalentowanych i inspirujących sportowców w świecie sportu. Nadszedł czas na ten spektakularny sport i jego niesamowici sportowcy są pokazywani fanom na całym świecie i że ten sport w końcu osiąga swoje potencjał komercyjny i sportowy pod kierownictwem i zarządem Międzynarodowej Federacji padel. QSI z dumą buduje i kształtuje długoterminową przyszłość padel – i stworzyć coś wyjątkowego dla kibiców – we współpracy z Federacją i jej zawodnikami.”

Alejandro Galan, prezes Stowarzyszenia Zawodowych Zawodników (PPA), podsumowuje: „To nie przesada przyznać, że ten nowy podmiot to prawdziwa transformacja dla padel. Nasz ulubiony sport dotrze nowe wyżyny dzięki aktywnej roli zawodników w określaniu przyszłości sportu, będąc jednocześnie regulowane i zarządzane przez organ wykonawczy padel na całym świecie FIP. Wreszcie dzięki QSI, naszemu sportowi i naszemu gracze skorzystają z niezbędnych inwestycji, wsparcia, wiedzy fachowej i know-how, aby wnieść padel na arenie międzynarodowej – tam, gdzie należy.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !