Padel Magazine poznaje Ole Egholma, byłego prezydenta federacji padel Duńczyk, który będzie w Maladze ze swoim klubem, aby wziąć udział w Międzynarodowy Puchar Klubu Padel , zorganizowanej w Maladze przez AECP.

Padel Magazine : Opowiedz nam o swoim pochodzeniu w padeli Twoje wiadomości!

Ole Egholm: Byłem prawie dwa lata prezydentem naszej federacji, ale to już koniec. Jestem w trakcie wznawiania moich starych działań (na przykład finansowej analizy przemysłowej), które są znacznie bardziej opłacalne. Nadal gram około trzy razy w tygodniu o padel : mój poziom jest nadal bardzo przeciętny, ale zawsze sprawia mi tyle przyjemności z gry!

Nadal jestem w Ballerup Padel Klub, klub liczący ponad 600 członków. Tam wymyśliłem model rankingowy, a mecze organizujemy 3-4 razy w tygodniu. Grasz intensywnie przez dwie godziny z 3 innymi osobami, które są dokładnie na Twoim poziomie. Daje to mecze godne igrzysk olimpijskich.

Stworzyłem też kolejny klub padel w gminie, w której mieszkam, Gladsaxe, sąsiedniej Kopenhadze: Gladsaxe Padel Klub. A nasza gmina jest w trakcie tworzenia 3 sądów padel dla nas – na zewnątrz – która zostanie otwarta pod koniec tego roku.

Rywalizacja między tenisem a padel

PM: W Danii wiemy, że między tenisem a tenisem nie jest łatwo padel. Czy możesz nam powiedzieć, co się dzieje?

OE: Po pierwsze, nie jestem już prezydentem federacji duńskiej (Dansk Padel Forbund). Byłem prezesem przez 665 dni i w tym czasie przeszliśmy z 99 do 610 leadów padel. Teraz przekroczyliśmy znak 800 sądów. Odszedłem, ponieważ nasz zarząd postanowił zaakceptować umowę z narodowym komitetem olimpijskim (DIF), aby zostać niezależnym członkiem od 2024 roku.

Narodowy Komitet Olimpijski powinien był przyjąć nas już w 2022 roku i wygrywaliśmy z nimi dyskusję prawną, którzy generalnie nas poparli. Nie chciałem zaakceptować dwuletniego opóźnienia, gdzie w międzyczasie wszystkie pieniądze na padel zostałyby przekazane do federacji tenisowej. Ale ja byłem w mniejszości i na szczęście wszyscy moi koledzy z federacji padel (DPF) nadal pracują nad uzyskaniem statusu pełnoprawnego członka.

Rozwój padel wyraźnie pokazuje, że nasz DIF „spóźnia się” z akceptacją padel jako niezależny sport.

Więc nie jestem już odpowiednią osobą, aby wyjaśnić związek między tenisem a padel na poziomie federacji. Zaznaczam jednak, jako widz, że jest to zawsze federacja padel kto wykonuje większość czynności dla padel. Podczas gdy federacja tenisowa po prostu otrzymuje pieniądze…

PM: Dlaczego Międzynarodowy Puchar Klubu Padel ? Jak myślisz, dlaczego to wspaniałe wydarzenie, które pomaga promować nasz sport?

OE: Model ten pozwolił nam wyselekcjonować najlepszych mężczyzn i kobiety do udziału w Maladze w Interkontynentalnym Pucharze Klubów Padel. Jeśli chodzi o federację, uważam, że dla naszego klubu bardzo interesujące jest uczestnictwo w międzynarodowych turniejach. Kilku naszych uczestników było już obecnych na zawodach AECP w 2021 roku i mamy nadzieję, że tym razem uda nam się zrobić lepiej!

Bądź w kontakcie z ludźmi padel

PM: Jaka jest Twoja przyszłość w padel ?

OE: Nie mam przyszłości w przemyśle muzycznym padel. robię padel Moja przeszłość. Przynajmniej na profesjonalnym poziomie. Jeśli chodzi o sport, mam teraz 55 lat i mam nadzieję, że będę mógł grać do 80. roku życia. I w przeciwieństwie do 2019 roku jestem teraz przekonany, że padel przetrwa – i znacznie więcej – w Danii. Więc bez wątpienia za 25 lat będę mógł grać padel w całej Danii.

Obecnie planuję dwumiesięczną wycieczkę rowerową z moją dziewczyną. Start odbędzie się w Kopenhadze w kierunku Kalabrii w południowych Włoszech. Na tej wycieczce tak naprawdę nie będziemy się bawić padeli nie zamierzam się tym zajmować ani o tym myśleć. Ale nawet jeśli padel jest prawdopodobnie częścią mojej przeszłości, nadal mam nadzieję, że będę mógł pozostać w kontakcie z fantastycznymi ludźmi, których spotkałem podczas mojej „podróży” w tym środowisku. Wśród nich Franck Binisti i Lorenzo Lecci Lopez.

PM: Co sądzisz o tych zmianach, wydarzeniach ostatnich miesięcy, w tym o utworzeniu nowego profesjonalnego turnieju?

OE: Tak naprawdę nie mam zdania na te tematy. W zasadzie uważam, że im więcej turniejów organizujesz, tym więcej graczy „tworzysz”. Teraz w Danii mamy już turnieje w każdy weekend, a niedługo będą to turnieje każdego dnia!

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!