Mówimy, że padel we Francji kobieta czasami ma trochę problemów z wystartowaniem z ziemi, ale świetne inicjatywy, takie jak Open Big Padel Jet Academy 2022 pokazuje, że istnieje potencjał.

Pamiętajcie, że dwa lata temu na P1000 w Denain gościło 20 drużyn na wyłącznie żeński turniej. Aby osiągnąć tę liczbę, klub musiał skonsultować się z zawodnikami, aby znaleźć datę. ten Lyon TCM ze Stephanem Rodriguezem za sterami również wykonał dużo pracy w 2018 roku dla padel kobiecy.

P1000 firmy Big Padel Jet Academy, która odbędzie się 12 i 13 lutego w Mérignac, przyjmie 32 pary! Dowód na to, że zawody coraz bardziej interesują panie!

Dla Jeana Thomasa Peyrou, dyrektora turnieju, to prawdziwy sukces: "Uważam, że to jest świetne. Kilka miesięcy temu wiele dyskutowaliśmy o tym, że trudno było wypełnić turnieje pań. To dowód na to, że padel kobiecość rozwija się ogromnie. Z 32 drużynami, w piątek odbędą się rundy kwalifikacyjne, a finałowe losowanie odbędzie się w sobotę i niedzielę. »

Peyrou Skinny Canet w Roussillon

„Promuj padel kobiecy "

Jak powiedzieliśmy powyżej, padel kobiecość pozostaje w dużej mierze w cieniu padel męski i tym bardziej odnosi się to do zawodów. „Turniej wyłącznie dla kobiet jest bardzo rzadki w padel obecny. Często damskie P1000 są zestawiane z męskimi P1000 i przechodzą z tyłu. W ten weekend chcemy udowodnić, że możliwe jest zorganizowanie turnieju pań z widocznością. To bardzo dobrze, że są wyróżniane w weekend. Muszą być gwiazdami imprezy w celu promowania padel kobiecy. », podkreśla Jean-Thomas 

Podczas tej edycji znajdziemy kilku graczy, którzy reprezentowali francuską drużynę podczas ostatnich kampanii: Mai Vo, Charlotte Soubré, Elodie Invernon, Lucile Pothier, Wendy Barsotti, Amelia Detriviere Fiona Ligi, Marianne Vandaele…

Troskliwa organizacja 

Głównym sponsorem tego turnieju będzie Duży Padel Akademia odrzutowców. Organizacja powinna być podobna do organizacji P1000 mężczyzn, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku. Dla Jeana Thomasa Peyrou, „Chodzi o to, by piłkarze francuskiej elity byli w jak najlepszych warunkach”. Dzięki temu gracze będą mogli korzystać z fizjoterapeuty przez cały czas trwania wydarzenia. Będą mieli też wydzieloną przestrzeń do rozgrzewki. W sobotę rano i w niedzielę rano na wszystkich boiskach znajdzie się osoba, która całkowicie umyje okna, aby zoptymalizować warunki gry.

Od 2/3 finału mecze będą rozgrywane w 11 zwycięskich setach z 9. setem w formacie klasycznym, bez tie-breaka. Od ćwierćfinału zawodnicy będą mieli nawet prawo do zmiany bil po XNUMX meczach, a potem co XNUMX meczów.

I wreszcie najsłynniejszy geek, Adrien Maigret, który dołączył do Big Padel Jet Academy i kto będzie reprezentował klub z Bordeaux podczas mistrzostw Francji padel przez zespoły, będzie u steru live w Big Padel. Raz nie jest zwyczajem! RDV na Twitchu i Youtube, aby śledzić transmisję na żywo, która rozpocznie się w sobotę o 13:30.

Jt-peyrou plakat damski duży padel
Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.