L 'Sardinian Open przejdzie do historii francuskiego padla. Jérémy Satena i Benjamin Tison odnieść wyjątkowy kurs pomimo porażki w finale Previas.

Finał wysokiego ryzyka

Hiszpańska para Antonio Luque / Jon Sanz Zalba udało się pokonać doświadczoną parę Gadea / Nerone w drugiej rundzie previas w 3 zestawach: 4/6 6/3 3/6. Zwycięstwo, które nie jest zaskoczeniem, nawet jeśli marsz wydawał się gigantyczny.

Nie polegaj na rankingu Jon Sanz Zalba, To jest przyszła hiszpańska gwiazda padla. 20-latek jest 97 zawodnikiem świata iz pewnością zobaczymy go ponownie w najwyższych sferach światowego padla. U jego boku, rodem z Jaen, Antonio Luque, 80. zawodnik na świecie, z ładną przeszłością w padlu.

Zacięty mecz

Francuska para po raz pierwszy w swojej historii uzyskała dostęp do pliku pierwsze główne losowanie World Padel Tour Open.

Scatena / Tison rozpoczynają mecz w najlepszy możliwy sposób: skupiony i ofensywny. W punkcie, w którym Francuzi wszędzie załamują się na 2, tym samym znajdują się przed partyturą. Francuzom udało się utrzymać przerwę do końca pierwszego seta, wygrywając 6/4 w 30 minut.

Na 1 zestaw od wydania, ale Hiszpanie trzymają się. To od nich zależy, czy pokonają Francuzów na prowadzenie 3/1. francuska para trzyma się, aby uniknąć podwójnego złamania przy 4/1. Antonio Luque / Jon Sanz Zalba gra bardzo dobrze i popełnia niewiele błędów, pozwalając Francuzom powrócić w tym drugim secie. Hiszpanie wygrywają 6/3.

Trzeci set jest wyjątkowo ciasny. Obie pary walczyły o awans do poprzedniego finału. Stawką jest miejsce na główne losowanie Sardinian Open. Dla Francuzów byłby to pierwszy. Ale dla Hiszpanów jest to również bardzo rzadkie. W 3 roku Antonio Luque miał już do niego dostęp podczas Vigo Open 2019. Ale to się zaczyna.

W tym decydującym secie, podobnie jak w 1. secie, przełamaj… ale tym razem na korzyść Hiszpanów i posłuż się za podążaniem prowadzącym 4/2.

Hiszpanie utrzymują mecz pomimo prób powrotu naszych Francuzów do gry. Przerwa osiągnięta w tej piątej grze trzeciego zestawu jest warta złota, ponieważ pozwala napędzać Luque / Sanz Zalba w głównym remisie z ostatecznym zwycięstwem wynikiem 4/6 6/3 6/4.

3 z 4 szans na jutrzejsze miejsce w tabeli!

Pamiętajmy najpierw, że Francuzi wystartowali w przedpremierach i dlatego wygrali 4 kolejne mecze, co pozwoli im uzupełnić punkty! Już bardzo udany turniej dla francuskiej delegacji mężczyzn od czasów panujących francuskich mistrzów padla Bastiena Blanqué i Johana Bergerona również zdołali osiągnąć przewagę.

Ale wciąż jest szansa, aby Francuzi Tison i Scatena zagrały jutro, a nawet trzy szanse na 4, odkąd znajdziemy 3 Lucky Losers w głównym losowaniu. Nawet jeśli Francuzi nie będą mieli szczęścia w kości, pozostanie to wyjątkowy turniej!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.