„punto de oro” przybyło na World Padel Tour są dwa sezony. Na początku bardzo krytykowany, teraz wydaje się być akceptowany przez wszystkich. Hiszpańska Federacja Padel (EFF) nawet zdecydował sięsformalizować “El Punto de Oro” dla wszystkich swoich konkursów od 2022 roku.

Więcej suspensu

Podczas wywiadu z klubem Pyramids Fernando Belasteguin nie wydawał się być fanem „punto de oro”. Z grzeczności dla WPT nie powiedział też, że go nienawidzi, ale jego „Narzekać czy dostosowywać się? Wybrałem drugą opcję ” chciałem wszystko powiedzieć.

Jednak ten środek, krytykowany na początku, stopniowo zyskiwał jednomyślność. Teraz, nawet grając ze znajomymi, ci, którzy śledzą WPT i APT, nie chcą już słyszeć o staromodnej grze. „Równość / przewaga” wydaje się całkowicie przestarzała.

Wśród zwolenników argumentem numer jeden, który powraca na korzyść „punto de oro”, jest dramat i napięcie, które dodaje. Rzeczywiście, pary absolutnie chcą zdobyć te decydujące punkty i to bardzo często nam daje zapierające dech w piersiach wymiany. Czasami usuwając nieprzyjemną stronę 40/40 Advantage, która może trwać bardzo długo, otrzymujemy bardziej wciągające i bardziej płynne mecze.

Najważniejszy prawy gracz

Drugą ciekawostką jest to, że złoty punkt daje prawicowym graczom możliwość powrotu do bardzo ważnej piłki. Daje to graczowi po prawej stronie możliwość ważenia większej wagi w kluczowych momentach. Rzeczywiście, zawsze lewy gracz wraca do 30/40 i podczas przewagi. „Punto de oro” pozwala zatem nieco zmienić tę dynamikę.

Kolejny ważny punkt dotyczy prawdziwej zmiany taktycznej wprowadzonej przez złoty punkt. W przypadku pary powracającej pierwszą opcją jest powrót gracza, który nie znajduje się na przekątnej serwera, aby dać sobie możliwość podania po sznurku. Można również wybrać gracza, który właśnie wrócił i zrobił to dobrze, lub przeciwnie, aby uniknąć wywierania presji na powracającego, który właśnie popełnił bezpośredni błąd. Jak zapewne zrozumiesz, wybór odbiornika może wywołać wiele pytań, co dodaje tej grze w szachy mózgowej strony!

carrascosa apt sewilla mistrz demi

Co więcej, samo zarządzanie punktem jest bardzo ciekawe taktycznie. Gracze będą musieli zwracać szczególną uwagę na wszystkie szczegóły, aby spróbować zmienić ten bardzo ważny punkt na swoją stronę.

Odróżnij się od tenisa

W analizie statystycznej przeprowadzonej przez PH Padel w sezonie 2020 mogliśmy zobaczyć, że „punto de oro” spełniło główny cel: skrócić czas trwania zestawów o około 5 minut. w padel kobiet, mecze trwają długo, ale w niektórych meczach męskich, które odbywają się w szybkich warunkach, zdarza się, że nie przekraczamy godziny gry...

Le padel jako sport, który jest obecnie w telewizji, decydujący punkt ma znaczną przewagę dla reklamodawców, ponieważ ułatwia przewidywanie czasu trwania meczów i setów.

Wreszcie złoty punkt to także zasada, która pozwala odróżnić się od tenisa. ten padel twierdzi, że jest naprawdę wyjątkowym sportem, a nie „pochodną tenisa”, jak wielu wciąż twierdzi. Dlatego w tym sensie ważne jest posiadanie własnych reguł.

A ty, czy przekonało cię „punto de oro”?

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.