Francuska Federacja Tenisowa aktualizuje warunki dotyczące organizacji mistrzostw Padel 2017.

Mistrzostwa regionalne i departamentalne

Mistrzostwa Regionalne organizowane przez Ligi są upodobnione - pod względem punktów - do P500. Minimum JAT1. Format 2 obowiązkowy dla półfinałów i finału.

Należy pamiętać, że niektóre ligi wielooddziałowe mogą zdecydować o zorganizowaniu faz kwalifikacyjnych departamentów do fazy regionalnej. W takim przypadku te fazy resortowe (czasami nazywane „mistrzostwami departamentów”) będą asymilowane - pod względem punktów - do P100.

Minimum JAT1. Ale uwaga: zgodnie z prawem 2 graczy licencjonowanych w lidze (i niekoniecznie w tym samym dziale) może uczestniczyć w fazie resortowej.

Mistrzostwa międzyregionalne

Fazy ​​międzyregionalne mistrzostw Francji są zrównane punktowo do P1000. Minimum JAT2. Format 2 dla wszystkich dopasowań.

Ostatnie etapy francuskich mistrzostw 2017

Końcowa faza mistrzostw Francji to - pod względem punktów - P2000 (P1000 ze współczynnikiem 2) za przyznane punkty. Jedyna taka impreza we Francji. Minimum JAT2 wyznaczone przez Zarząd FFT Competition.
Format 2 dla wszystkich meczów, z wyjątkiem finału rozgrywanego w formie

Informacje +

Zwróć uwagę, że tryb pracy dotyczący lig, liczby wychodzących par itp. jest taki sam jak w zeszłym roku. Reforma terytorialna z nowymi regionami planowana jest na 2018 rok.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.