Kto nigdy nie chciał zmienić swojego padla jeszcze szybciej! Czasami poprzez dodanie obrazu do ustnej porady technicznej, poprawki są znacznie bardziej odpowiednie! Nadal potrzebuję czasu i zasobów ...

Jest to cel naprawienia zespołu Ossa Padela w Barcelonie dzięki przybyciu Romaina Taupina (twórcy strony: www.padelonomics.com), który dołączył do hiszpańskiego zespołu trenerów Gimeno. Ponieważ nasi gracze proszą nas o intensywny kurs, aby poświęcić więcej czasu podczas wakacji w Padel, dlaczego nie skorzystać z okazji, aby pogłębić naukę w każdym szczególe!

Rzeczywiście Roman wyjaśnia nam:

W padlu 70% błędów pochodzi z niewłaściwego ustawienia (złe ustawienie w stosunku do piłki i złe ustawienie w polu) i złego przygotowania (zbyt wysokie lub zbyt niskie ramię).

Wykorzystanie wideo na boisku podczas treningów lub gier pozwala pokazać uczniom, czego brakuje. Obrazowa ilustracja problemu ucznia jest bardzo ważna dla jego transformacji. Często uczniowie „czują”, że robią to, co mówi nauczyciel, i nie rozumieją, dlaczego nauczyciel zawsze powtarza to samo.

„Opuść rękę!”

„Ale on nie działa!”

„Nie, jest za wysoko!”

„Ale nie, on nie jest zbyt wysoki!”

Następnie pokazujemy wideo, a „boom” to wstrząs elektryczny, „Och, naprawdę myślałem, że opuściłem rękę!”

Wideo pomaga zwiększyć świadomość ucznia, ponieważ nie może obalić tego, co widzi, a jednocześnie może dyskutować o tym, co nie jest namacalne. To cała praca naszego zespołu, stworzenie metody, która może przezwyciężyć „opór przed zmianą”, aby przy okazji stworzyć szybką i dogłębną transformację gracza zarówno w kwestii technicznej, jak i taktycznej.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszych dostosowanych do potrzeb kursach otwartych przez cały rok w Barcelonie:
+ 33 6 79 38 16 36
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.