Pochodzisz tenisZ dynia lub inny sport rakietowy i masz problem z postawieniem piłka w polu bez ataku ze strony przeciwników? Po prostu otwierając plik sitomożesz mieć rozwiązanie.

Spróbujmy dać ci wskazówkę, o której być może nigdy nie pomyślałeś, ale która może mieć znaczenie dla nowych graczy. padel lub pośród wszystkich tych sportowców rakiet śnieżnych, którzy zakochali się w tej dyscyplinie: otwarcie sita.

Co to jest sito?

Sito lub powierzchnia uderzająca to ta część pala, która składa się z otworów. Ta twarz jest miejscem uderzenia piłką. W zależności od właściwości pala uderzenie będzie skuteczniejsze w górnej części sita, w środku lub bardziej w kierunku uchwytu. Ta efektowna powierzchnia pozwoli nam uzyskać efekty: plastry, topspin, szczotkowane lub neutralne (płaskie).

Przygotowanie

Kiedy uczymy się grać padelmówi się o przygotowaniach, pierwszym ważnym kroku, który pozwala nam być dobrze przygotowanym i grać piłką w najlepszych warunkach. Każdy może przygotować się w inny sposób, co sprawia, że ​​sport jest tak bogaty, o ile piłka wpada na boisko.

Ale czasami możesz mieć odpowiednie przygotowanie, czuć się komfortowo z pala, a przy uderzeniu piłki nie pasują. Mogło to wynikać z zakończenia gestu.

Koniec gestu

Ten koniec gestu jest często trudny do wyobrażenia graczom. Często słyszysz, jak instruktor mówi do ciebie „idź z piłką” lub „zakończ swój ruch”, a celem jest nauczenie cię rozluźnienia ręki i nadgarstka, tak aby strzał był czysty.

Ale pomimo wszystkich twoich wysiłków na tym końcu ruchu, piłki nie przechodzą przez siatkę. Być może nadszedł czas, aby spojrzeć na bok otworu sita.

Problem ten występuje najczęściej na forhedzie z linii bazowej i poza oknem. Wielu graczy po uderzeniu piłką ma tendencję do „zamykania” ekranu, kierując go w stronę ziemi; rodzaj efektu górnego rotacji po uderzeniu. Często ten koniec ruchu powoduje utratę kontroli: albo piłka wpada do siatki, albo do okna, albo co gorsza, pozwala na agresywną salwę naszych przeciwników lub zbyt ważne odbicie w tylnym oknie.

Więc… co robić?

Rozwiązaniem byłoby skierowanie sita zawsze w stronę nieba podczas uderzenia. Przygotowanie, krótkie, uderzenie i zakończenie gestu, też krótkie. Więc uważaj, skierowanie pala w stronę nieba nie oznacza przyjęcia pozycji jajka na patelni, nie. Chodzi o to, aby ustawić pala prostopadle do ziemi i nigdy nie przechylać jej poniżej tej granicy.

Samo myślenie o tym pozwoli ci na równe, neutralne i nieskuteczne uderzenie, ale przede wszystkim uniknie utraty kontroli po uderzeniu.

Więc weź test, a zobaczysz, że jest skuteczny w przypadku bezpośrednich forehandów, ale także, a zwłaszcza przy wyjściach okiennych. Im szybciej piłka dotrze, tym łatwiej; szalone, prawda?

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.