Od początku sezonu 2024 niestety nie możemy tego ukryć, Francuzów brakuje w debatach na torze Premier Padel. W tym roku ponownie padel world pokazał nam, że poziom stale rośnie, a gracze coraz wcześniej docierają do najbardziej zaawansowanych rund turniejów.

Oczywiście myślimy UFO Klaudia Fernandez, co ma obok siebie szereg dobrych wyników Gemma Triay (choć jeszcze żadnego tytułu nie zdobył)... a nawet dla młodych ludzi Andrzej Ustero et Aleksandra Alonso, w stanie wyprowadzić najlepsze pary świata.

Ale gdzie w tym wszystkim są francuscy gracze?

Cóż, wśród pań, o których nieuchronnie myślimy Alix Collombon. Francuski numer 1 ma pewne trudności na początku sezonu. Trzeba powiedzieć, że Lyonnaise po rozpoczęciu sezonu rozpoczął nową przygodę z Julia Bidahorria. Argentynka, która wraca po kontuzji i, co nie jest zaskoczeniem, musi także odnaleźć się na torze… ale także u boku Alix.

Na razie wyniki pary francusko-argentyńskiej nie są łatwe. Sezon jest jednak wciąż długi i możemy spodziewać się ponownego spotkania Alix w późniejszych turniejach.

Kolejna nazwa, która przychodzi mi na myśl: Lea Godallier. Tego ostatniego nie było od początku roku i trzeba przyznać, że nie bez powodu. Francuzka została matką i dlatego przeszła na krótką kilkumiesięczną emeryturę. Jednak Léa wkrótce wróci do akcji podczas P2 w Bordeaux, które odbędzie się za dwa tygodnie. Aby wznowić, będzie to powiązane z Charlotte Soubrié.

Wśród mężczyzn, wraz z przejściem na emeryturę Benjamin Tison, nowym francuskim numerem 1 jest Thomas Leygue. Temu ostatniemu brakuje także wyników na początku sezonu, na boisku Premier Padel. Trzeba przyznać, że Francuz w połowie sezonu zmienił kolegów z drużyny.

Teraz powiązany z Alvaro Montiel, Thomas Leygue musi odzyskać trochę automatyzmu u swojego nowego partnera. Kiedy już to zrobimy, powinniśmy być w stanie znaleźć gracza Dom Padel w tabelach końcowych.

Myślimy także o innych francuskich, które często znajdziemy w previach: Carla Touly i Jessica Ginier, Élodie Invernon (autorka kilku głównych obrazów), Dylana Guicharda, Bastiena Blanqué i Maxa Moreau lub Jo bergeron...

Wielu Francuzów, brak jeszcze znaczących wyników... Jednak dzięki armadzie, którą mamy we Francji, możemy spodziewać się wielkich sukcesów w sezonie 2024.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.