Argentyńczycy dzisiaj świętują. Po zwycięstwie Sanyo/Sancheza Belasteguin/Tello zdołali pokonać trap match w 4/6 finału z Barahoną/Zapatą w trzech setach (6/3 6/2 XNUMX/XNUMX). Stare nadal tam są!

Najważniejszy moment następuje tuż po zwycięstwie, kiedy widzimy Belę i Pato razem…

Być może nie widzieliście tego lub niekoniecznie zrozumieliście, jeśli śledziliście na żywo tę 1/8 finału, ale zawodnik z Pehuajó miał na widowni osobę bardzo bliską swojemu debiutowi: PATO ESTRUCH.

Pato, pierwszy trener Beli, musi zmierzyć się z bardzo poważną chorobą: chorobą Charcota. Kiedy uczennica i trener zbliżyli się do siebie, pojawiło się ogromne wzruszenie, może bez słów, ale które oznaczało „dziękuję za wszystko” ze strony Beli. Czy była to forma pożegnania?

Carlos Martín, nazywany Pato, odkrył Belę w wieku 10 lat i był jego pierwszym trenerem.

W Pehuajó trener jest referencją w padel a przez jego ręce przewinęły się setki graczy. Dlatego też ogromne wsparcie i miłość nie były zaskoczeniem, gdy zdiagnozowano u niego ALS (stwardnienie zanikowe boczne).

Bela: „Nauczył mnie być zawodnikiem nie tylko na boisku, ale także poza nim: przez całe życie dbał o siebie, nie pali, nie lubi alkoholu, uwielbia trenować. Połączyłem to wszystko i jeśli zostałem kimś w sporcie, to dzięki wielu rzeczom, które dał mi Pato.

6 stycznia 2023 roku Argentyńczyk wrócił do swojego pierwszego znanego trenera, gdy miał zaledwie 10 lat... Prawie 35 lat później przydomek Pato nadal istnieje, aby pomóc mu w kontynuowaniu przygody na jak najwyższym poziomie :

„Dzisiaj był specjalny trening. Oprócz Seby, który obecnie mi pomaga, Teby Lafón (reżyser Bela Padelcentrum Alicante) i Pato Estruch, mój pierwszy nauczyciel, mogli przyjechać. Jestem bardzo wdzięczny, że przyszli i przekazali nam swoje uwagi, aby móc dalej ulepszać moją grę w powietrzu (Smash). Wspaniale było mieć ich przy sobie i słuchać ich, aby kontynuować naukę. BARDZO DZIĘKUJĘ !"

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.