Że padel jest piękny ! Przed ponad 11 000 fanów, Belasteguin i Coello (w odstępie 23 lat) zakwalifikowali się do finału Mendozy P1. Jutro zagrają ze Stupa/Lima w historycznym finale!

Coello na chmurze

Fernando Belasteguin nigdy nie męczy się pisaniem historii padel. Będzie miał okazję jutro, w wieku 43 lat, zdobyć jeden z najważniejszych tytułów w swojej karierze. Trzeba powiedzieć, że legendzie argentyńskiej towarzyszy zawodnik, który osiąga nowe wyżyny pod względem poziomu gry: Arturo Coello.

W tę półsobotę Arturo Coello – mający zaledwie 20 lat – dominował z duszącą pewnością siebie. Martin Di Nenno i Paquito Navarro nie zagrali złego meczu, ale Coello/Belasteguin są na niesłabnącym poziomie w Mendozie.

W bardzo zaciętym pierwszym secie Bela/Coello zdołał wygrać tie-break i wejść na właściwy tor. Ale prawdziwy recital pary argentyńsko-hiszpańskiej zarezerwowany był dla drugiego seta. Taktycznie sprytny Bela i Coello na chmurze, aby zniszczyć drugie miejsce w turnieju. 2/7 6/6.

Stupa i Lima powyżej

W pierwszym półfinale Franco Stupaczuk i Pablo Lima byli w stanie pokonać Momo Gonzaleza i Alexa Ruiza. Hiszpanie, który dokonał wyczynu wyeliminowania Lebrona / Galan, nie mógł powtórzyć.

Przełożeni przez cały mecz Stupa i Lima nie dawali Hiszpanom szans na zakończenie meczu w równych setach. 6/2 6/4

Dlatego jutro będziemy mieli prawo do wspaniałego finału pomiędzy Belą/Coello i Stupą/Limą od godziny 23:XNUMX!

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !