Przedstawiamy małą retrospektywę ćwierćfinałów, które odbyły się dzisiaj w ramach trzech zawodów P1000 rozgrywanych jednocześnie w ten weekend.

Zestaw P1000 Padel Narbonne

W Narbonne faworyci spotkają się w półfinale. Loïc Le Panse i Quentin Ayuso pokonali Ludovic Cancel i Thierry Malacamp 6/4–6/3. Zmierzą się z Benjaminem Grué – finalista P2000 w Caen – i Alexis Coulombeau, strzelcy Cyrila Gaillarda i Thomasa Vanbauce’a 7/6 – 6/3.

W meczu, którego nie można przegapić dzisiejszego popołudnia, naprzeciw siebie stanęły pary Toppin/Hue i Trancart/Perez. Lepiej notowany ten drugi walczył o pokonanie handicapu jednego seta i zwycięstwo w trzech rundach: 6/7 – 7/6 – 6/2. Trzecie rozstawione w tabeli będą musiały rzucić wyzwanie Thibaudowi Pechowi i Normanowi Sanchezowi, a ich zwycięzcami będą Thomas Cazès i Jean-Noël Insausti 6/4–6/4.

Śledź zakończenie turnieju na stronie zestawu P1000 Padel Narbonne, widzimy się jutro o 10:30 na półfinale:

P1000 4PADEL Créteil

Dwóch głównych headlinerów z łatwością utrzymało swoje miejsca. Jérémy Garcia i Pierre Perez Le Tiec wyeliminowali Charlesa Gortzouniana i Clémenta Filho 6/3 – 6/2. W drugiej części tabeli Yanis Muesser i Jérémy Macchi również w dwóch setach pokonali Léo Benmerguiego i Thibaulta De Galberta: 6/4 – 6/3. Zawodnicy Grand Est w półfinale staną naprzeciw Yanna Auradou i Lucasa Pillona, ​​którzy przerwali dobrą passę Paula Dornbergera i Benjamina Dufoura 6/4 – 6/3.

Podobnie jak w Narbonne, do spektaklu doszło podczas ostatniego ćwierćfinału pomiędzy Couturier/Guy de Chamisso i Rubio/Dizy. Siedmiu rozstawionych prawie zwyciężyło, oszczędzając punkt meczowy przy stanie 6-5 w tie-breaku trzeciego seta. Skończyło się na tym, że udało im się przetrwać po napięciu: 7/6 – 3/6 – 7/6. W półfinale Raphaël Rubio i Alexandre Dizy zmierzą się z Garcią/Perezem Le Ticem.

Śledź koniec turnieju na stronie P1000 PADEL Créteil, widzimy się jutro o 10:00 na półfinale:

P1000 duży Padel

Po stronie Bordeaux bilet do półfinału uzyskało trzech z czterech faworytów. Małą niespodziankę sprawiły Elisa Guiraud i Anna Houareau, które ofiarowały sobie skalpy Jennifer Denecheau i Marie Lefevre. Będą musieli powtórzyć ten wyczyn w półfinale z Marie Bourą i Alexią Dechaume, pokonując Voyer/Lambert.

Po drugiej stronie stołu Melissa Martin i Amélie Detrivière wykonały swoje zadanie w ćwierćfinale, pokonując parę Authenac/Guerinet. Faworytami turnieju zmierzą się z Manon Marcarie i Cassandrą Senjean, zwycięzcami Le Testu/Cadel.

Śledź zakończenie turnieju na stronie Big P1000 Padel, widzimy się jutro o 10:00 na półfinale:

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!

Tagi