W tę niedzielę Jérémy Garcia i Pierre Perez Le Tiec nie spisali się dobrze: wygrali na koniec jednostronnego finału (6/2 – 6/1) z Yanisem Muesserem i Jérémym Macchi w P1000 firmy Créteil.

Wszystko zaczęło się dobrze dla Strasburga i Messina, od przerwy na 2:1 po stracie bramki, ale po długim kryzysie Jérémy Garcia i Pierre Perez Le Tiec odblokowali blok i wrzucili bieg na wyższy bieg, aby wygrać pięć kolejnych meczów.

Alzatczycy i Lotaryngia naprawdę mają trudności, wytrzymują jeszcze pięć meczów, nie będąc w stanie zareagować. Po przewadze 6/2 5/0 Yannis i Jérémy nie przyznają się do porażki. Wrócą do stanu 5/1, a następnie w następnym meczu zdobędą 10 punktów przełamania. Jednak po 17 minutach niekończącej się gry i pięciu zaoszczędzonych punktach meczowych Jérémy i Pierre logicznie zatriumfowali nad swoimi przeciwnikami w 1:05. Przebudzenie Muessera/Macchiego najwyraźniej nastąpi za późno…

Duet wygrał swoje drugie wspólne P1000 po lutowym Le Mans. To trzecia koronacja dla Pereza Le Tica (Le Mans, Montreuil, Créteil) i czwarta dla Garcii (Le Mans, Troyes, Rouen, Créteil), który jako jedyny Francuz ma w tym sezonie tyle P1000.

Dziękuję Vincentowi Gallié za raport.

Statystyki końcowe Créteil 2024 1
Statystyki końcowe Créteil 2024 2
Statystyki końcowe Créteil 2024 3

Finał można obejrzeć poniżej:

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.