Spodziewano się ich na zakręcie i nie zawiedli. W tę niedzielę Mélissa Martin i Amélie Detrivière wygrały P1000 Duży Padel.

Po wyeliminowaniu Authenaca/Guerineta w kwarcie i Marcarie/Senjeana w połowie, rozstawiony z numerem 1 zmierzył się z zaskakującym duetem tej edycji: Elisą Guiraud i Anną Houareau. Obie pary dobrze rozpoczęły finałowy mecz i szły łeb w łeb przez ponad 40 minut. Martin i Detrivière, bardziej realistyczni w swoich break pointach (4/5), w końcu wbili pierwszego seta.

W drugiej rundzie Réunionnaises wydawali się bardziej niepewni fizycznie. Zmarnowali cenne naboje, które pozwoliły przeciwnikom odlecieć. Wynik końcowy: 7/5 – 6/1 w ciągu 1 godziny i 05 minut gry.

Finał można obejrzeć poniżej:

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.