Yanis Muesser i Simon Wagner, urodzeni odpowiednio 10 stycznia 1999 i 27 stycznia 2000, obchodzili w tę niedzielę swoje 24 i 23 urodziny z lekkim opóźnieniem, ale w najpiękniejszy sposób. Dwóch młodych ludzi ze Strasburga rzeczywiście wygrało pierwszy P1000 w swojej karierze w klubie, w którym trenują, tj 4Padel Strasburga.

Turniej marzeń

W tym pokoju, który znają na pamięć, 30. i 34. francuscy gracze rozegrali wymarzony turniej, zostawiając tylko cztery gry w kwarcie parze Ranghella / Thouvenot, a Henry i Coirault nie więcej w połowie. Ale finał zapowiadał się znacznie bardziej skomplikowanie w starciu z numerem 1 turnieju, Yannem Auradou (10. Francuz) i Maxime Forcinem (13.), regularnymi zawodnikami P1000 i P2000.

Jeśli ten ostatni musiał walczyć w trzech setach w półfinale w niedzielny poranek z twardym François Authierem i Pierrem Vincentem, to w finale przybyli jako faworyci z zawodnikami grającymi swój pierwszy finał na tym poziomie. Jednak to ta ostatnia okazała się najbardziej oportunistyczna, by wyłamać się przy stanie 5:5 i wygrać pierwszego seta (7:5). W drugim secie rozstawiony z numerem 2 zastosował taktykę, jaką zastosował ze swoim trenerem dnia, Lorrain Jérémy Macchi, i zdołał zdobyć dołek i wygrać 6/3.

Znakomity występ tych dwóch tenisistów i wciąż plasuje się na 2/6, po 0 i 1/6 w ich najlepszym rankingu. A przed nim długa droga, zwłaszcza dla Wagnera, który nieco ponad dwa lata temu wciąż wskazywał miejsce poza 2000. miejsce.

„Spróbujemy ocierać się o obwód międzynarodowy”

„To był naprawdę cel, który sobie postawiliśmy, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, zareagował Yanis Muesser. Zagraliśmy naprawdę dobry turniej, graliśmy bardzo poważnie w pierwszych rundach, a potem znaleźliśmy się w finale, w którym byliśmy outsiderami i szczerze mówiliśmy sobie, że właśnie z takimi zespołami gramy i ćwiczymy. Pozwoliliśmy więc sobie pomarzyć, zagraliśmy mecz z bardzo dobrą taktyką i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. »

„Jeśli chodzi o projekt, Simon zdaje swój państwowy dyplom z tenisa, ja wciąż jestem w Masters (*), więc nie mamy czasu, aby robić padel. W tej chwili koncentrujemy się na francuskim torze, gdzie dobrze się bawimy i gdzie najłatwiej się poruszać. Postaramy się w tym roku otrzeć ramię z międzynarodowym torem kilkoma FIP-ami, w szczególności datami francuskimi i belgijskimi. Zobaczymy co to da. »

(*) Yanis, student studiów zawodowych, jest odpowiedzialny za rozwój padel w Lidze Wielkiej Est.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.