Le TCAM (klub tenisowy Amiens Métropole)zorganizowała w dniach 27-28 listopada drugą edycję P1000 żeński. Ten turniej, który zapowiada się strasznie, nie zawiódł!

Na wystawie w terenie.

Ten turniej, który w szczególności zgromadził 4 francuskich graczy z TOP 10 był raczej podniesiony. Przez cały weekend widzowie mieli okazję uczestniczyć w pięknych starciach. A punktem kulminacyjnym pokazu był niewątpliwie finał, który przeciwstawił się nasionom numer 1, Geraldine Sorel i Wendy Barsotti, do nasiona numer 2, Marie Lefevre i Laura Buteau. Są to ostatecznie Laura Buteau i Marie Lefevre, które wygrały : 7/6; 4/6; 6/2. Spektakularny, uzależniony i pełen napięcia mecz, który zachwyci widzów.

Mały finał zobaczył parę Nastasia Boitier-Legourd / Marine Fontaine zająć trzecie miejsce. Równolegle z tym P1000, P100 również miał miejsce i to są Amiénoises Coralie Alexandre i Anne-Sophie Devillier, które wygrały.

..i na zewnątrz

Ten turniej to prawdziwy sukces. Spostrzeżenie podzielane przez graczy, a w szczególności zwycięzców, "Jesteśmy dobrze przyjęci i dlatego myślę, że dziewczyny wracają ponownie w tym roku" wyjaśnione Laura Buteau. Opinię, którą podziela również jego partner Marie Lefevre" Organizacja jest bardzo dobra. Turnieje kobiet są rzadkością i to jest fajne. ”. Ale jak wytłumaczyć sukces tego młodego turnieju (pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku)? Właśnie dlatego organizatorzy chcieli wprowadzić unikalne usługi dla graczy aby mogli jak najbardziej skoncentrować się na padel.

Pascal Haduch, (prezes TCAM) mówi wyraźnie: „Tak naprawdę nie ma żadnych dokładnych specyfikacji dla tego rodzaju zawodów, ale narzuciliśmy specyfikacje, które przypominają CNGT w tenisie. To jest do powiedzenia wsparcie transportowe dla graczy, Koszty zakwaterowania dla ćwierćfinalistów, Jest system kierowcy z transportem wahadłowym do podróży". 

Zawody spełniające wszystkie warunki, aby odnieść sukces sportowy i organizacyjny, które są teraz prawdziwym turniejem z wyboru w krajobrazie padel we Francji. Co więcej, trwają badania nad dodaniem 3 dodatkowych witryn w celu wzmocnienia TCAM pod względem infrastruktury i dlaczego nie, by w końcu móc zorganizować P2000 !

 

Publié par
Nasser Hoverini