Adrien Maigret i Jérémy Scatena wygrali wyścig P1000, który odbył się w ostatni weekend w Lyonie na Esprit Padel, pokonując w finale Authier/Lopes.

Adrien Maigret: „Konfrontacja z najlepszymi”

Jak w Nîmes w sierpniu zeszłego roku, Adrien Maigret i Jérémy Scatena zdominowali Justina Lopesa i François Authier po bardzo dużym meczu: 6/2 6/7 7/6. Zwycięstwo pod koniec napięcia w tym starciu między graczami grupy France.

Zwycięstwo Scatena Maigret Spirit Padel Lyon 2022 styczeń

 

W ten weekend, który zaoferował dwa P1000, jeden w Limoges a drugi w Lyonie, Maigret i Scatena, postanowili udać się tam, gdzie poziom gry wydawał im się najwyższy, jak wyjaśniono Adrien :

"Zdecydowaliśmy się pojechać do Lyonu, ponieważ był to najtrudniejszy turniej pod względem poziomu. Chcieliśmy skonfrontować się z najlepszymi, aby wszystko było w porządku, zwłaszcza na poziomie taktycznym.

Na boisku były wzloty i upadki, ale ogólnie mieliśmy bardzo dobry turniej. W ćwierćfinale pokonaliśmy Gourre/Valsot po przegranej 4/1 na starcie. Popełniłem zbyt wiele błędów na początku meczu, a potem znaleźliśmy nasz najlepszy poziom gry, aby wygrać seta 6/4. W końcu wygraliśmy 7/6 w zrównoważonym drugim secie, podczas którego, jak sądzę, mieliśmy jeszcze kilka okazji.

W półfinale trochę ten sam rodzaj meczu z Le Panse / Trancart. Zagraliśmy dobrze, wygraliśmy z takim samym wynikiem. Zagrali bardzo dobrze, przybyli pewnie po pokonaniu Forcin/Inzerillo.

A w finale prowadziliśmy 6/2 3/1 break grając bardzo dobrze, niczego nie przegapiliśmy. Była trochę pływająca gra, popełniłem kilka głupich błędów, byliśmy nieprzerwani, a potem odpalili. Mecz staje się bardzo wyrównany, w drugim meczu robią bardzo dobry tie-break. Odnieśli wiele sukcesów w meczu, ale ostatecznie zwyciężyliśmy mocno, 7/6 w trzeciej. Celem było walczyć, a nie poddawać się, więc jestem zadowolony. Nie udało nam się jeszcze ustawić wszystkiego tak, jak byśmy chcieli, ale przez kilka okresów byliśmy w stanie osiągnąć bardzo, bardzo satysfakcjonujący poziom gry. Jestem bardzo zadowolony z tego pierwszego turnieju.

Dobry poziom gry jak na jeden z pierwszych turniejów tego roku

Dla swojego partnera Jérémy Scatena, to zwycięstwo jest dowodem na to, że on i jego partner mają ogromne zasoby psychiczne: „Chcę zapamiętać zmianę strony 4/3 przełamania przeciwko nam w trzecim secie, kiedy trzymam się z Adrim na ławce, aby chwycić go za barki, kiedy osobiście byłem na twardym torze, to poszło dobrze. Dobrze radziliśmy sobie ze słabymi czasami, nawet bardzo słabymi czasami w weekend, zwłaszcza jako zespół.

Po stronie swoich przeciwników, Francois Autor, koniecznie trochę zawiedziony, zachowa dobre odczucia na torze:”W finale zaczynamy z Justinem po lewej i mną po prawej i bardzo słabo wchodzimy do gry, a nasi przeciwnicy bardzo szybko chwytają nas za gardło 6/2. Potem wracam w lewo i wkładamy trochę więcej nóg grając znacznie lepiej i podejmując trochę większe ryzyko: 7/6 dla nas.
Trzeciego seta gramy trochę lepiej prowadząc 4/3 break i 40/30 na nasz serwis, ale nie kończymy tej partii, która pozwala naszym przeciwnikom wrócić mentalnie i do wyniku. 6/2 6/7 7/6 dla nich: będziemy pamiętać bardzo dobre uczucia związane z tym wyzdrowieniem.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.