Quentina Ayuso et Yanis Müsser są wymagane, o godz P1000 Jean Lain Audi Grenoblepo perfekcyjnym manewrowaniu w finale Normana Sancheza et François Authier. Dwa sety i nieco ponad godzina dla pary Ayuso/Muesser, która zajęła pierwsze miejsce.

Spodziewaliśmy się zaciętego meczu pomiędzy tymi dwoma zespołami w finale P1000 w Grenoble. Wydaje się jednak, że Normanowi Sanchezowi i François Authierowi się to udaje falstart w tym meczu, ulegając zniszczeniu na bardzo wczesnym etapie gry. Naprzeciwko Quentin Ayuso i Yanis Muesser zaskakują, nie popełniając prawie żadnych błędów, z wyjątkiem jednej partii, w której gracz z południa popełnia trzy niewymuszone błędy…a jednak gra nadal należy do Quentina Ayuso i Yanisa Muessera.

Dlatego właśnie w ciągu zaledwie 23 minut drużyna z drugiej drużyny prowadzi już w tym spotkaniu 2/6.

Na początku drugiego seta obawialiśmy się, że mecz będzie szybki, a Quentin i Yanis na tablicy wyników prowadzili już 3:0. Jednakże, mała zmiana taktyczna François i Normana zasieją wątpliwości w głowach swoich przeciwników. Rzeczywiście, François, który rozpoczął mecz na prawej stronie, zmienił stronę, aby grać na lewej stronie, a Norman zajął jego miejsce na prawej stronie.

Ta niewielka zmiana spowoduje punkt zwrotny w drugim secie, gdyż Quentin i Yanis po raz pierwszy w tym meczu zostaną złamani, awyobrażaliśmy sobie, że są prawie nietykalni. Jednak François i Norman nie są w stanie odzyskać od przeciwników kolejnego gema serwisowego, choć swojego nie przegrywają.

W związku z tym mecz kończy się decydującym tie-breakiem i w ostatniej akcji Quentin i Yanis z pewnością przelecą to wszystko, aby pojechać i zdobyć tytuł w Grenoble.

Wynik końcowy: 6 / 2 7 / 6.

Końcowe statystyki P1000 Grenoble
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.