Ostateczny finał miał ostatecznie miejsce na Reunion, gdzie pomimo kapryśnej pogody, P1000 od Kaz A Padel udało się zakończyć w wielkim stylu z zakręconym finałem.

Poza tym są to dwie przesłanki tego finału, Alex Pichon z Bury et Paula-Henriego Teyssedre’a (TS3), który zwyciężył po bardzo dobrej walce z Wagnerem/Mourą (TS2).

Pichon de Bury/Teyssedre, w całkowitym spokoju

Prowadzeni przez publiczność całkowicie oddaną swojej sprawie i w ognistej atmosferze, obaj mieszkańcy wysp Reunion doskonale rozpoczęli spotkanie i wykorzystał liczne błędy przeciwników, aby bez trudności prowadzić w pierwszym secie.

Gracze Metropolis, Simon Wagner i Baptiste Moura, nie wchodząc w grę wystarczająco dobrze, dość mocno stracili pierwszą rundę: 6 / 2.

Pięć punktów meczowych uratowanych przez Wagnera/Mourę

W drugiej rundzie doszło do oczekiwanej walki. Debaty były wyrównane, ale miejscowi wyłamali się w najlepszym momencie, przy 4/3 dla nich. W następnym meczu udało im się nawet zdobyć dwa punkty meczowe przy stanie 40/15, ale para Wagner/Moura zdołała zacieśnić grę i wrócić z bardzo daleka.

Potem poczuliśmy, że dynamika meczu nieco się zmieniła. Po trzech zaciętych meczach, w których każdej drużynie udało się utrzymać zaangażowanie, obie pary ostatecznie znalazły się w tie-breaku.

Reunion Islanders lepiej rozpoczęli ten decydujący mecz i od początku objęli prowadzenie, ale Wagner / Moura po raz kolejny strzelili gola. W ręka w rękę straszne i pomimo trzy nowe piłki meczowe dla miejscowych drugi rozstawiony wygrał seta 7/6 (13 punktów do 11).

Miejscowi, na koniec napięcia!

Myśleliśmy, że udało im się osiągnąć cel po przegranej w drugim secie, ale wbrew wszelkim przeciwnościom, wyspiarze z Reunion zdołali utrzymać bardzo dobry poziom gry. Nie przeszkadzało im pięć nieprzeliczonych punktów meczowych, a miejscowi rywale poradzili sobie doskonale łódź w nieco bardziej chaotycznym akcie końcowym.

Na koniec niesamowity finał, Pichon de Bury i Teyssedre, po zdominowaniu pierwszego rozstawienia turnieju, zrobili to ponownie przeciwko parze z numerem 1 turnieju i zdobyli tytuł u siebie, na Reunion: 6/2 6/7 6/3.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi