Bardzo niewielu mogło postawić na mistrzów Sète… a jednak rzeczywiście nimi są Nicolasa Molinero et Aleksander Toppin który wygrał finał, zmierząc się w finale z inną zupełnie nieoczekiwaną parą: Timéo Fonteny i Yoanem Boronadem.

Przypominamy, że wokół Nicolasa Molinero stał duży znak zapytania, kto został rannydzień wcześniej podczas pierwszych okrążeń na P1500. Baliśmy się nawet że nie może zagrać w swoim półfinale, zmierzy się z Nathanem Courrinem i Thomasem Seux. A jednak oto oni, Alexandre Toppin i Nicolas Molinero, w finale P1500 w Hérault.

Naprzeciw nich Timéo Fonteny i Yoan Boronad, młode cuda świata padel Francuzi, autorzy bardzo dobrego występu podczas tego turnieju, zwłaszcza po wypuszczeniu rozstawionego 2, Benjamin Grué i Ludovic Anuluj… następnie Nicolas Rouanet i Morgan Mannarino (TS3).

Jednak w tym meczu jedna z drużyn szybko zyskała przewagę nad drugą. Rzeczywiście, czuliśmy Timéo Fonteny'ego i Yoana Boronada dość gorączkowo na początku tego spotkania. Kilka błędów, których nie popełnili w półfinale, zepsuło ich zwykle czystą grę.

Niestety, w obliczu doświadczenia pary Molinero/Toppin, młodym Katalończykom nie udało się narzucić swojej agresywnej gry. Pomimo 4 możliwości przerwy, tylko jedna zostanie przeliczona dla pary Boronad/Fonteny. Dla porównania Nicolas Molinero i Alexandre Toppin miał 6, na 3 nawrócone.

Statystyka-końcowa-P1500-Sete

Jest to zatem pierwszy tytuł w P1500 dla Nicolasa Molinero i Alexandre’a Toppina. Ta para jest jeszcze bardziej a outsiderami wózek nie została zaszczepiona na wyjściu z pierwszej listy. Korzystając z kilku porzuceń przed nimi otrzymali zatem ósme rozstawienie… Zatem prawdziwa niespodzianka! I ich najlepszy tytuł w karierze!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.