Reunion jest bardzo dobrze reprezentowane przez graczy, którzy odbyli podróż to ostatnie P2000 w tym roku o 4Padel Strasburg. Wcześniej rano, Anna Blue Hoareau (62 l.) i Elisa Guiraud (78) wygrał z Margaux Randjbar (26) i Peggy Maignien (34) (TS10), 3/6 6/3 10/2.

Wrócili do mikrofon Padel Magazine o ich meczu i rozwoju padel na spotkaniu.

Od upału Reunion po chłód Strasburga

To jasne, bo Anna Blue Hoareau i Elisa Guiraud, powodem ich przybycia jest „chęć zabawy padel„. Ale od 27 stopni na wyspach do 7 stopni na północnym zachodzie lepiej być dobrze wyposażonym: „zabieramy dużo swetrów, szalików, czapek. Zaopatrzyliśmy się".

Czy różnica około 20 stopni jest powodem powolnego startu obu zawodników? Może. Od początku meczu drużyna z Wyspy Reunion miała trudności. „Była dziura, przegraliśmy mecz, załamaliśmy się. Z tyłu mamy piłkę, którą musimy odzyskać, przełamać i przez to tracimy seta„, projektuje Anna Blue Hoareau.

Mimo przegranej pierwszego seta, obydwie zawodniczki zmieniły ustawienie i jako pierwsze przełamały się. Prowadzili w drugim secie i prowadzili przeciwnika do decydującego super tie-breaka. „Zwykle nie lubimy super tie-breaków, często na nich przegrywamy. Ale tam staraliśmy się od razu przystąpić do superremisu, nie popełniając żadnych błędów przy wejściu, bo to nasza specjalność.„, wyznaje Elisa Guiraud.

STATYSTYKI HOUAREAU GUIRAUD

Rozkwit padel na spotkaniu

Reunion jest prawdopodobnie jedną z wysp zamorskich, na których... padel rośnie najbardziej. „Le padel eksploduje. Wszędzie powstają kluby, jest coraz więcej turniejów, coraz więcej graczy.„, zeznaje Anna.

Przypomnijmy, że Związek Sportowy Pointe des Galets (USPG) na wyspie Reunion zorganizował zawody P1000 kobiet z okazji Różowego Października. A w lutym ubiegłego roku było to na Reunion Padel Klub, w którym odbył się P1000 Men. Już w przyszłym roku dwóch panów P1000 zaplanowano na miesiąc luty.

strona padel kobiet, liczba zawodniczek również stale rośnie, choć nie w takim samym tempie jak w przypadku kobiet padel Mężczyzna. „Zawodniczek jest coraz więcej. A wśród chłopaków jest to potworne.„, mówi Anna. Wśród tych zawodników wielu byłych plażowicze i tenisiści, którzy, podobnie jak wielu, przeszli na padel.

Resztę Strasbourga P2000 można śledzić na kanale Padel Magiczny telewizor :

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.