Le P2000 z Tuluzy czy to się stanie w ten weekend? Jeśli przez chwilę wierzyło się w możliwość zobaczenia testu, to plikMorał nie jest dziś w dobrej formie.

Nasi koledzy z wysyłka skontaktowano się prefektura Haute Garonne tego popołudnia. Prefektura powinna zająć się wszystkimi środkami rządowymi Piątek 25 wrzesień. Najwyraźniej nie można wiedzieć wcześniej, czy wydarzenie padel może zostać utrzymane do dzisiejszego wieczoru, chyba że interwencja odbędzie się wieczorem.

Minister Zdrowia wyjaśnił, że „Zamknięte przestrzenie, w których noszenie maski jest niemożliwe lub przynajmniej skomplikowane (...) to niestety ważne miejsca skażenia„. On ma przyznano prefekturom 48 godzin wzmocnione strefy alarmowe, aby zrobić to, co konieczne lokalnie i przygotować system.

Środki mają obowiązywać od tej soboty 26 września. Ale… nadal istnieje pewna niejasność co do daty, którą wybierze prefektura: sobota czy poniedziałek? Jeśli niestety zadaszone konstrukcje Padel nie będą miały innego wyjścia, jak zamknąć je od poniedziałku, nadal istnieje niewielka szansa, że ​​Prefekt nie narzuci zamknięcia zadaszonych konstrukcji w sobotę, a tym samym nie pozwoli na organizację imprez w Tuluzie. 'odbywać się.

W Tuluzie, poza P2000 du Toulouse Padel Klubu odbędzie się również „Final Four” Pucharu Francji w piłce siatkowej 2019/2020, który był już wielokrotnie przekładany… Mecz zaplanowano na sobotę. Wiemy, że na polu nie będzie więcej niż 1000 osób. Ale czy prefekt ostatecznie zabroni imprez sportowych od soboty?

Jeśli chodzi o P2000 Toulouse, może istnieć pośredni wybór: Wydarzenie może rozpocząć się jutro zgodnie z planem, a być może nawet częściowo potrwać w sobotę. W takim kontekście staramy się przyjmować założenia, które przechodzą między kroplami.

W przypadku, gdyby w piątek prefekt odwołał zakładanie imprez sportowych w sobotę, to mecze rozegrane w piątek nie będą się liczyły. Ale przynajmniej jeśli prefektura ostatecznie wyda zezwolenie na imprezy sportowe w ten weekend, nie będziemy tracić czasu.

Jak widać, sytuacje mogą się zmieniać prawie co minutę. Trzymajmy kciuki.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.