Podczas finałowego ćwierćfinału P2000 o godz PadelStrzał z Caenpubliczność była świadkiem wspaniałego występu par Forcina/De Meyera et Hugounenq/Vincent.

Pierwsze dwa wyrównane sety

Skradziono Pierre’a Vincenta

Początek meczu jest nieco koszmarny dla Maxime’a Forcina i Doriana de Meyera. Obaj szybko stracili prowadzenie na 0:3 i musieli bronić podwójne breaki w końcówce meczu. Przy wyniku 1/4 obu mężczyznom w końcu udaje się wejść do ćwierćfinału i stopniowo zmniejszać dystans.

Forçin De Meyer Hugounenq Vincent Set 1

Pierwsza runda ostatecznie wpadła w ich ręce w decydującej partii, mając siedem punktów do czterech (7/6) pomimo słabego początku meczu.

W drugim secie Pierre Vincent i Arthur Hugounenq polegają na ogromnej mocy nad głową, aby wejście przełamało się z mocą. Czwarty rozstawiony w tabeli nie powtarza dwa razy tego samego błędu i tym razem utrzymuje prowadzenie przez cały set (3/6), pchając ten mecz aż do ostatecznego, decydującego aktu.

Forçin De Meyer Hugounenq Vincent Set 2

Przerwany powrót

W trzeciej rundzie Forcin i De Meyer odzyskali jasność w swoich wyborach taktycznych, zmuszając grę do rozpoczęcia od dołu, aby uniknąć potężnych ciosów przeciwników. Plan, który działa aż do prowadzenia 5/1, punkt meczowy. Jednak Hugounenq i Vincent nie mówią ostatniego słowa i trzymają się, zapalając bardziej niż kiedykolwiek PadelStrzelił do Caena. Obaj mężczyźni odwrócili sytuację i wyszli na prowadzenie 6/5.

Arthur Hugounenq Pierre Vincent P2000 Caen

Choć wydaje się, że mecz wyłonił zwycięzcę, Arthur Hugounenq zawinił ponurym gestem przy stanie 40/30 po zagrywce przeciwnika. Jak został upomniany już na początku seta, jego zespół otrzymał punkt karny, co wpłynęło na doprowadzenie meczu do nowego tie-breaka. Maxime Forcin i Dorian de Meyer rzucają w bitwę ostatnie siły fizyczne, a zwłaszcza psychiczne.

Dorian De Meyer zaciska pięść

Skończyli na zwycięstwie po trzecim punkcie meczowym po niesamowitym scenariuszu w ekscytującym meczu dla widzów: 7/6(4) – 3/6 – 7/6(4).

Forçin De Meyer Hugounenq Vincent Set 3

Niepokonany na francuskiej ziemi

Tym samym udaremniając prognozy dotyczące zakończenia tego pojedynku na szczycie, Maxime Forcin i Dorian de Meyer są zatem nadal niepokonani we Francji od początku swojego związku. Statystyka, która ich bardzo bawi, jak widać w ich wywiad po meczu.

Maxime Forçin Dorian de Meyer radość

Jednak jutro zmierzą się z nimi jedyną trójkolorową parą, która pokonała ich na FIP Rise w Kairze w zeszłym miesiącu : Max Moreau et Johan Bergeron. Obie drużyny staną naprzeciw siebie w półfinale P2000 w Caen jutro o 10:30:

Śledź z nami jutro koniec wyścigu P2000 w Caen:

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!