Po pokonaniu pary Scatena/Maigret w półfinale z wynikiem 6-3 7-6, para Blanqué/Leygue kwalifikuje się do finału tej P2000 Padel Horyzont !

Cóż to była za walka na środku pola między 4 graczami! Mecz, który miał dobry początek, z przerwą od Scateny/Maigret, która ogłosiła kolor. Ale para Blanqué / Leygue nie usłyszała tego w ten sposób. Jako dowód, nie załamała się w kroku. Ta przerwa stracona od samego początku obudziła ich, ponieważ bezpośrednio odwrócili bieg wydarzeń i wygrali z wynikiem 6-3 w pierwszym secie.

Drugi set rozpoczął się w klimacie ekstremalnego napięcia. Wyzwanie meczu, a także zamieszanie wokół piłki, która przez jednych była uważana za błąd, a przez innych była uzasadniona, bezpośrednio nadwerężyła środowisko meczu. Po każdym zdobytym punkcie rozlegał się wściekły krzyk, czy to Jérémy'ego Scateny, czy Thomasa Leygue'a. Jednak kolejna niejasna sytuacja związana z punktem przerzuciła spotkanie na inny wymiar. Spotkanie zostało przerwane na ponad 4 minuty, oba zespoły nie doszły do ​​porozumienia. Do podjęcia decyzji konieczna była nawet interwencja sędziego. Ostatecznie, po drugim secie rozegranym w tie-breaku, to para Blanqué/Leygue zakwalifikowała się do finału tego P2000.

Wynik końcowy: Victory Blanqué/Leygue: 6-3 7-6

Duet będzie miał okazję zemścić się na Johan Bergeron i Ben Tison, którzy pokonali ich w finale Mistrzostw Francji we wrześniu ubiegłego roku. Mecz, który odbędzie się po finale kobiet, można śledzić na naszym Kanał YouTube.