W ogólnie kontrolowanym meczu to para Bergeron/Tison wygrała 6-3/4-2 w remake finału „Francja”. Wielkie zaniepokojenie kontuzji brzucha Thomasa Leygue'a na 3 tygodnie przed Mistrzostwami Świata.

Bergeron / Tison wzdłużnie

Przerwa w wejściu z pary Blanqué / Leygue wyraźnie sprawiła, że ​​ślinka nam się śliniła. Sprawa nie będzie łatwa dla Tison / Bergeron. Thomas Leygue, choć nie jest na 100% swoich możliwości (z powodu bólu brzucha), który wydaje się być uwolniony i bardzo agresywny, wszczyna atak i pokazuje, że jest zdeterminowany, by zemścić się na finale ostatnich mistrzostw Francji.

Thomas LEYGUE Bastien Blanqué P2000 Tuluza 21

Pomimo rozpoczęcia meczu o rzadkiej intensywności ze strony pary Leygue/Blanqué, poświęcenie mistrzów Francji pozwala im na bezpośrednią walkę. Następnie będą szukać przerwy na 3-2, a potem nigdy nie odpuszczają. Doskonałe opanowanie gry, dodane do postępujący wzrost mistrzów Francji i fizyczny upadek ich przeciwników (zwłaszcza Thomas Leygue) zrobią różnicę. Para Bergeron/Tison wygrała pierwszego seta 6-3.

Johan Bergeron Benjamin Tison P2000 Tuluza 21

Thomas Leygue dał z siebie wszystko

Skopiuj i wklej na początku drugiego seta z parą Blanqué / Leygue, która obsługuje swoich przeciwników. Ale po raz kolejny Tison i Bergeron łamią się. Naciskają na przeciwników duszącą presję. Blanqué i Leygue próbują odpowiedzieć swoją bronią i grą opartą na wysokiej intensywności fizycznej.
Niestety ciało Thomasa nie wytrzymało i po rozbiciu na 4-2 upadł na korcie trzymając się za brzuch. Oddał wszystko, niestety przekraczało to jego możliwości i nie mogąc kontynuować pary Blanqué / Leygue porzuca. To wyścig z czasem, który rozpocznie się dla Thomasa Leygue na 3 tygodnie przed Mistrzostwami Świata, z, mamy nadzieję, szybką rekonwalescencją dla niego i nadzieją, że będzie mógł reprezentować Francję w Katarze.

Wciąż zwycięska na tym P2000 para Bergeron / Tison zdecydowanie wyróżnia się jako drużyna do pokonania oprócz mistrzostw Francji, 2 P2000 wygrało z 3 w tym roku!