3 mecze, 3 zwycięstwa w 2 setach i wygrany turniej: Anthony Kohlmann i Etienne Mootz spędzili dość spokojną niedzielę na stokach Bischheim, nawet jeśli w półfinale i finale musieli zaostrzyć grę, aby zakończyć!

Spotkanie odbyło się w niedzielę na początku popołudnia dla 1/4 finalistów. Jeśli w górnej części tabeli przestrzegano logiki, było to bardziej skomplikowane dla szefów serii 1 Enzo Gongora & Brice Ludwig który wyszedł w 3 setach, zanim prześlizgnął się po wybiegu w półfinale przeciwko Jonathan Ortschitt et Nicolas Umbhauer.

Tak więc późnym popołudniem znaleźliśmy 2 ulubione pary w finale. Po udanej przerwie w 5/5 wszędzie w 1. secie, Kohlmann & Mootz oderwał 6/3 w 2. rundzie, aby wygrać zakład. Pierwszy sukces tej młodej pary z zaledwie 1 wspólnymi turniejami.

Jeśli chodzi o „pobitych”, przeważało rozczarowanie: „Naprawdę chcieliśmy wygrać ten u siebie…”, skomentował Enzo Gongora, który podsumowuje: „z pewnością znajdziemy je pod koniec marca dla P500, które zorganizujemy tutaj w P&F, na tym razem zwycięstwo! ”. Dlatego umówiono się na ...

Vincent odkrył Padela dziesięć lat temu i poświęcił się temu dopiero po zbyt wielu „pierwszych” turniejach tenisowych. Miłośnik sportu w ogóle i pomimo braku talentu do la Bandeja, ten normandzki emigrant w Alzacji będzie próbował sprawić, abyś przeżył wiadomości o Padlu w „Grand Est”. Wybacz mu jego stereotypowe dziennikarskie formuły, ale po zobaczeniu, jak Francuzi klaskali, podpalili cały Paragwaj: „możemy umrzeć cicho”!