Podczas tego pierwszego Open of World Padel Tour we Francji właśnie się zaczęło, Padel Magazine miałem okazję porozmawiać z Pablo Ayma, nowy kapitan francuskiej drużyny męskiej, który przybył na francuskie mecze podczas tych pre-previa w Tuluzie.

Mówił o poziomie gry wyświetlanym przez tricolor, ale także o swoich odczuciach na temat ogólnego poziomu graczy we Francji w porównaniu z Hiszpanią oraz o tym, co poleciłby graczom, aby postępowali szybciej.

„Jestem zaskoczony dobrym poziomem gry”

„Jestem mile zaskoczony poziomem gry Francuzów.

Justin Lopes i François Authier zdołali pokazać cały swój talent przeciwko dobrym graczom w swoim pierwszym meczu, wygrywając 6/1 – 6/4. W drugiej rundzie przegrali z bardzo solidną parą, która już wcześniej brała udział w finałowym stole (Od redakcji: Garcia/Vera). Ten mecz nie był łatwy dla Hiszpanów i Francuzi odeszli z satysfakcją, że łaskotali swoich przeciwników. Przegrali wynikiem 4/6 – 6/7, mają spory potencjał.

Manu Vives i Yann Auradou również mieli bardzo dobry mecz przeciwko świetnemu zespołowi. Pokazali wielkiego ducha na torze i niczego nie odpuścili.

"Thomas Vanbauce to bardzo dobry zawodnik, ale..."

Jeśli chodzi o Thomasa Vanbauce'a, spisał się bardzo dobrze w swoim pierwszym meczu, chociaż było to nieco łatwiejsze, biorąc pod uwagę parę, z którą mierzył się u boku swojego partnera Rikarda Raada. Tego popołudnia poziom był nieco wyższy, ale pokazał dobrą twarz w meczu z Prado/Gonzalez. Był bardzo dobry przez całą grę.

Thomas jest techniczny, potężny, ale musi nauczyć się wywierać większą presję w locie. Przyjechał do Barcelony na kilka dni, aby odbyć staż, aby poprawić i nawet w tym tygodniu mogliśmy zobaczyć prawdziwy postęp w jego grze.

De-Meyer-Vanbauce-FIP-Star-Trani-2022

Myślę, że Thomas powinien zastosować w praktyce wszystko, czego nauczył się w Hiszpanii, zarówno porady techniczne, jak i taktyczne. Fizycznie widać, że jest w świetnej formie, ze swoim 1m90, rywalom trudno go lobować ale moim zdaniem powiedziałbym, że brakuje mu jeszcze trochę większej solidności w obronie. Idź po te bardzo niskie piłki, które czasami mogą go denerwować, ale jak ci powiedziałem, jest bardzo wysoki i może to również przeszkadzać mu w defensywie.

„Francuzi mniej profesjonalni niż Hiszpanie”

Rozmawialiśmy z nim o tym, czego Francuzom brakuje do postępu i zobaczyliśmy, jak ich poziom eksploduje.

„Myślę, że we Francji możemy powiedzieć, że zawodnicy są mniej profesjonalni niż w Hiszpanii, to znaczy, że o wiele więcej zaniedbują część fizyczną i żywieniową.

Jeśli chodzi o część fizyczną, w Hiszpanii większość graczy trenuje kilka razy dziennie, wykonując do trzech cykli mieszających fizyczne i padel przez cały dzień. Na przykład to właśnie robi obecnie Ben Tison.

Wiele osób uważa, że ​​fizyczna część jest ważna tylko do wygrania meczu, ale w przypadku zawodów takich jak dzisiaj wygranie meczu jest dobre, ale nie poprzestawaj na tym, a jeśli gracze zakwalifikują się do drugiej tury, będą musieli wrócić do wojny kilka godzin później. Pomaga w tym przygotowanie fizyczne. To nie tylko kwestia umiejętności bicia się mocno, ale umiejętności znoszenia i konsekwentnego wysiłku.

Jeśli nie masz tej fizyczności w tej dyscyplinie, szybko tracisz równowagę i teraz nie wystarczy mieć dobry ruch nadgarstkiem, jak kiedyś, za czasów niejakiego Cristiana Gutierreza. ten padel wiele się zmieniło i dziś znajdujemy coraz więcej wysportowanych zawodników takich jak Juan Lebron, Alejandro Galan czy Franco Stupaczuk.

„Pochodzenie z tenisa jest głównym atutem, aby stać się dobrym w padel"

„Trenowałem wielu zawodników, a 70% z nich pochodziło wcześniej. Mogę potwierdzić, że bardzo szybko stali się dobrymi graczami padel. Trzeba było wprawdzie nauczyć się zupełnie nowego sposobu grania, ale dostosowując się jak najdokładniej do cech gracza padel.

Przede wszystkim poprosiłem ich o cierpliwość, ponieważ jest to niezbędne, jeśli chcesz robić postępy w tym sporcie. Wtedy bardzo ważnym punktem, jeśli chcesz zacząć zabawę, jest bycie doskonałym w obronie, aby odnieść sukces w dostarczaniu jak największej liczby piłek, aby zdenerwować rywali. Dopiero po przepracowaniu tych dwóch punktów zaczyna się uczyć kluczowych ruchów, takich jak bandeja, vibora lub lob.

Kiedy te podstawy są już dobrze zintegrowane po roku, proszę ich, aby zastosowali w praktyce wszystko, czego nauczyli się w tenisie, na przykład w siatkówce lub smeczu..

Zainstaluj rutynę

Jest to niezbędne dla graczy, którzy chcą się rozwijać, aby ustalić rutyny podczas treningu.

Gracze zdecydowanie muszą wprowadzić więcej fizyki do swojego dnia i połączyć to ze swoimi sesjami padel. W Hiszpanii wielu zawodników miesza sylwetkę i padel rano i po południu.
Coraz więcej francuskich piłkarzy oprócz osobistego trenera korzysta z usług trenerów fizycznych i jest to dla mnie bardzo dobra rzecz. Poza tym jestem do ich pełnej dyspozycji, abyśmy mogli razem pracować.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.