Światy padel 2022, który będzie miał miejsce w Katarze od 30 października do 5 listopada są w umyśle każdego. Kapitan francuskiej drużyny dżentelmenów Pablo Ayma zdradza nam kilka szczegółów przed stażem dla francuskiej drużyny zaplanowanym na wrzesień przyszłego roku.

"Francuska drużyna złożona z graczy biorących udział w międzynarodowych turniejach"

"Wierzę, że drużyna Francji koniecznie będzie składała się z zawodników, którzy biorą udział w turniejach World Padel Tourz Premier Padel i FIP Tour. Jest wielu francuskich graczy, którzy mogą dostać się do tej drużyny. A żeby dokonać wyboru, trzeba będzie wziąć graczy, którzy mają największe doświadczenie w tych międzynarodowych turniejach. Mamy szczęście, że przez cały rok mamy międzynarodowe i profesjonalne tory. Przy wyborze jest wiele terminów. Wszystko może się jeszcze rozwijać, zwłaszcza że konkurencja jest zacięta, a to dobrze dla drużyny Francji."

„Fizyczność będzie miała ważne miejsce”

Wybór będzie trudny. Myślę, że mamy graczy, którzy nie są daleko od drużyny Francji, ale którzy wciąż muszą popracować nad swoją sylwetką. Ten element jest bardzo ważny, co wyraźnie widać na padel nowoczesny, że fizyczna zawsze odgrywa coraz ważniejszą rolę w meczach.

Im wyższy stopień, tym bardziej musisz być gotowy.

Dobrą wiadomością jest to, że do Mistrzostw Świata jest jeszcze czas, aby przygotować się fizycznie do lepszej gry, wytrzymać długie rajdy, ale także zapobiec kontuzjom i uniknąć utraty jednego zawodnika podczas zawodów.

Myślę, że mamy graczy, którzy mają dobry potencjał, ale niektórym brakuje rygoru niezbędnego do uzyskania optymalnej sylwetki w D-Day.

„Francja może pokonać każdego. Oprócz…"

Nieuchronnie myślimy o Portugalii, która w końcu powróci do międzynarodowych rozgrywek, ale nie jest to jedyny zespół. Inne narody są silne, myślę o Szwecji, Holandii...

Nie odbierając niczego wszystkim narodom, które będą obecne na tych mundialu, Francja jest w stanie pokonać każdego, z wyjątkiem Hiszpanii i Argentyny. Ma potencjał. Zawodnicy dają z siebie bardzo dużo i biorą udział w wielu międzynarodowych turniejach.

O trzecie miejsce będziemy musieli walczyć także z Brazylią i Włochami.

Katar to bardzo dobre miejsce na organizację profesjonalnych mistrzostw świata. Jestem pewien, że będzie bardzo dobry zasięg.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.