To mała bomba dla francuskiej drużyny męskiej: Pablo Ayma, słynny trener padel Hiszpan zostaje kapitanem francuskiej drużyny męskiej na sezon 2022.

„Zaoszczędzi nam dużo czasu”

Pablo Aymo nie jest we Francji nieznany. Po pierwsze, ponieważ Padel Magazine od kilku lat podąża swoją drogą. Ale także i przede wszystkim został trenerem naszego francuskiego numer jeden: Benjamina Tisona.

Hiszpański trener zastąpi zatem Alexisa Sallesa, który rzeczywiście pod koniec 2021 roku zdecydował się nie brać udziału w przygodzie jako kapitan reprezentacji Francji.

Dlatego FFT zaczęła szukać nowego trenera. I zgodnie ze słowami Dyrektora Misji Padel, Arnaud Di Pasqual za FFT: Podczas naszych badań szybko pojawiło się imię: Pablo Ayma.

teksty
teksty

teksty

Pablo Ayma kapitanem Blues

Ambicja w sercu rekrutacji nowego kapitana francuskiej drużyny męskiej: Pablo Ayma.

"Alexis Salles zdecydował się przestać pod koniec zeszłego roku, wyjaśnił Arnaud Di Pasquale. Pomyśleliśmy więc o najlepszym możliwym wyborze, aby go zastąpić. Obecnie znajdujemy się w prawdziwej logice rozwoju padel na wszystkich poziomach: szkolenia, szkoły padel, praktyka kobieca, infrastruktura, wysoki poziom, w szczególności pierwszy Paris Premier Padel Major zorganizowany w Roland-Garros od 11 do 17 lipca…

Wszędzie podnosimy kursor i pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby wysłać mocną wiadomość do naszej francuskiej drużyny męskiej, której gracze są w pełnym toku, jak Benjamin Tison, który jest dziś 68. na świecie. Dlatego zdecydowaliśmy się szukać umiejętności w krajach, w których padel jest znacznie bardziej rozbudowany i zainstalowany.

Podczas naszych badań szybko pojawiło się imię: Pablo Ayma. To naprawdę odniesienie w świecie padel. Kogoś, kto bardzo dobrze widzi grę, potrafi wydobyć właściwą radę we właściwym czasie i jest jednomyślny ze wszystkimi graczami, z którymi o tym rozmawialiśmy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.