Leworęczny, 19 lat, 1m88, niepokojąca umiejętność łączenia zwycięskich punktów... Nie, nie mówimy o Arturo Coello, ale o zawodniku, który jest od niego dwa lata młodszy i który czyni go dwa cale pod kreską zarząd: Pablo Cardona.

Porównanie jest oczywiście pochlebne dla rodaka z Meridy, któremu pod względem poziomu gry wciąż daleko do starszego. Rzeczywiście, podczas gdy Arturo zajmuje czołowe miejsce w rankingu FIP, Pablo plasuje się na 34. miejscu, dość daleko w tyle .

Jeśli Cardona nie znajduje się tak naprawdę w okresie przejściowym ultra-wczesnego Coello, to mimo wszystko pozostaje zawodnikiem z ogromnym potencjałem, który w nadchodzących latach może spisywać się bardzo źle.

Widzieliśmy to na początku sezonu z Javim Ruizem, kiedy zdobył dwa trofea w trybie Ultimate Padel Tour i ćwierćfinał w Katarze Major, Cardona zaczyna zdobywać sławę w padel światowy. Ten, który ma niedawno dołączył do zespołu Bullpadel potwierdza dobre rzeczy pokazane w zeszłym sezonie, w tym ćwierćfinał na WPT Mexico Open, już u boku Ruiza.

Jak można się spodziewać, ten wysoki leworęczny wyróżnia się w fazach ofensywnych, zwłaszcza potężnymi uderzeniami i wolejami pełnymi rotacji, trochę jak Coello, ale także Alex Ruiz. Jednak w tej chwili temu młodemu zawodnikowi, aby zrobić kolejny krok, brakuje konsekwencji, szczególnie w zadaniach defensywnych. Aby to zilustrować, ten wspaniały diament wymaga jeszcze trochę wypolerowania.

Jeśli uda mu się zatrzeć kilka mankamentów, przy swoim potencjale ofensywnym i doświadczeniu, które udało mu się już zdobyć mimo młodego wieku, Pablo może spisać się bardzo źle. W kontekście, w którym prawicowi gracze są coraz bardziej zdecydowani (Coello, Yanguas, Sanz itp.), Hiszpan wyraźnie ma kartę do zagrania.

Na razie rozwija się całkiem nieźle u boku doświadczonego i niezawodnego Javiego Ruiza, ale niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości leworęczny okaże się zawodnikiem innego kalibru. W każdym razie tak uważają niektórzy obserwatorzy i z pewnością byłby to klucz do wyjścia z kryzysu.

Twoim zdaniem ten kamień milowy pewnego dnia nadejdzie? A jeśli tak, to kiedy i z jakim partnerem?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !