Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o tym po incydencie miało miejsce podczas World Padel Tour Buenos Aires Mistrz W grudniu zeszłego roku Pablo Lijo otrzymał ciężkie sankcje sportowe. Rzeczywiście, za wykonanie niewłaściwego gestu w stosunku do publiczności, Galicjanin ma teraz zakaz udziału w pierwszych 12 turniejach WPT sezonu. Historyczna decyzja na torze.

Zaskoczony doniosłością tej sankcji, 31-letni gracz próbował się odwołać, ale WPT nie podjęło dalszych działań i potwierdziło tę karę. W związku z tym Lijo będzie mógł znaleźć teren dopiero w czerwcu, podczas Marbella Master.

Podczas rozmowy z naszymi kolegami z Veinte Diez Padel, zawodnik wrócił do incydentu, ale także do swoich już napiętych relacji z torem zarządzanym przez Setpoint Events SA.

Osobista zemsta?

Jak wiemy, od pewnego czasu stosunki między Hiszpanem a World Padel Tour nie wyglądają dobrze. I oczywiście to nie ta sankcja naprawi sytuację. Kilka miesięcy temu Pablo Lijo opublikował list otwarty skierowany do liderów obwodu, a dokładniej do Alexa Corretji, w którym narzekał na brak uznania wobec zawodników.

Gracz działał świadomie, podejrzewając, że mogą wystąpić represje: „kiedy publikowałem ten list, wiedziałem, że będą konsekwencje".

Pablo Lijo, człowiek Padel Otwórz zaciśniętą pięść

„Od kilku miesięcy zdawałem sobie sprawę, że publikując ten bardzo mocny list przeciwko WPT, rozpoczynam wojnę i wiedziałem, że jeśli zrobię coś głupiego, coś mi się stanie. I tak było, ja sportowo obłąkany i skorzystali z okazji, aby się zemścić”.

Jaka przyszłość dla gracza?

"Sankcja nie dotyczy gestu wobec publiczności, ale raczej wszystkiego, co miało miejsce obok niej. Że jest sankcja, powtarzam, to oczywiste, ale to i tak najważniejsze w historii WPT i powiedziałbym nawet padel Professionnel".

Jak zapewne rozumiesz, sezon Pablo Lijo wydaje się zagrożony na hiszpańskim torze, a mając 12 zawodów mniej, awans w rankingu to cud. Logiczne jest więc, że 31-letni młody człowiek powinien orientować się w innych obwodach Premier Padel, Cupra FIP Tour i A1 Padel. Przy mikrofonie oIzajasz Blaiotta, Lijo wspomniał również o zainteresowaniu obwodem Fabrice'a Pastora.

Sezon 2023 zbliża się wielkimi krokami i w najbliższych tygodniach powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat najbliższej przyszłości zawodnika.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.