Le World Padel Tour właśnie zaprezentował nową parę na męskim torze: tę stworzoną przez Pablo Limę z 11. świata i Coki Nieto z numerem 17.

Informacja pochodziła z stronę WPT na Facebooku : tak jak wspominaliśmy o tym od 21 listopada36-letni Brazylijczyk i 23-letni Hiszpan zwiążą się w tym roku 2023. Pierwszy zakończył sezon 2022 u boku Franco Stupaczuka, z którym zdobył cztery finały i tytuł w Open du World Padel Tour.

Nieto, jeśli ilustrują go sukcesy w challengerze, miał bardziej skomplikowany rok, zaczynał od swojego rodaka Mike'a Yanguasa, a kończył z Argentyńczykiem Martinem Di Nenno. Ten ostatni właśnie zostaje nowym partnerem Stupy.

Para Lima / Nieto powinna zabłysnąć w szczególności swoimi walorami defensywnymi (ale nie tylko) i zamierza wstrząsnąć światową hierarchią, wciąż zdominowaną przez Lebrona / Galana, jedyną parę w pierwszej piątce, która prezentuje taką samą konfigurację jak na starcie z 5 roku.

Większość drużyn jest już utworzona na sezon WPT, który w końcu się rozpocznie 21 lutego w Abu Zabi.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.