Le padel rejestry odnotowują wzrost w Europie, przy 181% wzroście liczby klubów w ciągu pięciu lat.

Według badania przeprowadzonego przez Monitoruj Deloitte, wiodąca na świecie firma świadcząca profesjonalne usługi i doradztwo, we współpracy z Playtomik, wiodąca platforma technologii rakietowych, the padel odnotował historyczny wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat, z 181% wzrostem liczby klubów w Europie.

Badanie przewiduje inwestycję w nowe sądy o wartości ponad miliarda euro w ciągu czterech lat. 

1 miliard euro inwestycji

Le padel stał się jednym z głównych dzisiejszych sportów. Oto, co wyłania się z globalnego badania Padel Raport przygotowany przez firmę doradczą Monitor Deloitte we współpracy z hiszpańską firmą Playtomic. Liczba nowych sądów w Europie potroiła się od 2016 r. – osiągając prawie 27 tys. – liczba, która przekłada się na roczny wzrost o ponad 000%. Według raportu prognozy wskazują na wzrost inwestycji nawet o 20 mld euro w ciągu najbliższych czterech lat, docierając do 1 tys. sądów.

Wzrost ten znajduje odzwierciedlenie w otwieraniu 98 sądów i 29 klubów każdego tygodnia podczas pandemii (2020-2021); Łącznie 10 147 kortów i 2 klubów. Podczas gdy w 994 r. było 2016 10 sądów i 151 klubów, liczby te wzrosły do ​​2 801 sądów i 26 klubów w 314 r. W rankingu wzrostu przodują Hiszpania, Włochy, Szwecja, Francja i Belgia. W rzeczywistości w krajach takich jak Hiszpania, Szwecja, Portugalia i Finlandia liczba padel jest już równa, a nawet większa niż liczba kortów tenisowych.

 W związku z tym należy zauważyć, że podczas gdy Hiszpania prowadzi w liczbie klubów i sądów padel w 2021 r. pod względem inwestycji wyprzedza (zdecydowanie) Szwecję i Włochy, które w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestowały około 80 mln euro. To wyjaśnia, dlaczego chociaż wzrost w tym okresie wyniósł 13% w Hiszpanii, to odpowiednio 374% i 388% we Włoszech i Szwecji.

2021: wzrost nasila się

Według Eleny Martín, menedżera w Monitor Deloitte, „obecna i przyszła ewolucja padel wyznaczają trzy dźwignie: budowa kortów/klubów; promocja konkursów/federacji; oraz marki/sponsorzy/osoby publiczne. Należy wziąć pod uwagę opłacalność kortów pod względem kosztów i powierzchni, co zwielokrotnia potencjalny dochód z powierzchni. Dlatego w ostatnich latach w Europie otwierano około 2021 sądów tygodniowo, a wzrost nasilił się w XNUMX r.

Do tych danych, które wyjaśniają dużą liczbę inwestorów i firm budowlanych, które weszły i wchodzą na ten rynek, należy dodać zjawisko społeczne, na którym ten rozwój się opiera. „Żyjemy w wyjątkowym w historii zjawisku społecznym. Konsolidacja sportu bardziej społecznego, łatwiejszego do nauczenia, a przede wszystkim sportu, który narodził się w formie cyfrowej. Dziś możesz grać padel kiedy chcesz, gdzie chcesz i znajdź ludzi na tym samym poziomie, co Ty, nawet ich nie znając” – powiedział Pedro Clavería, dyrektor generalny i współzałożyciel Playtomic.

Kluby odgrywają kluczową rolę w interakcjach społecznych poprzez wydarzenia, kursy, turnieje, a nawet usługi cateringowe, ponieważ według danych z hiszpańskiej platformy, 57% graczy po „meczu” wypija drinka lub coś orzeźwia. Ta rzeczywistość jest coraz bardziej istotna dla Playtomic aplikacji, dzięki której możliwa jest rezerwacja kortów, rejestracja danych i osobistych statystyk sportowych czy dostęp do wydarzeń i meczów, do których zawodnicy są potrzebni.

Okazja inwestycyjna

Badanie przeprowadzone przez Monitor Deloitte wskazuje na potencjalną ścieżkę, którą należy przebyć dla tego sektora i jego rynku. Wskazują na to nie tylko porównania liczby kortów tenisowych czy padel, ale także przez porównanie kosztów tego wzrostu lub śledzenia i oglądania obu sportów. Na przykład trzy sądy padel zmieściłby się na korcie tenisowym; tenisista potrzebuje 325 m², a tenisista padel potrzebuje tylko 50 m², co sprawia, że ​​dochód gracza jest wyższy w padel. Nie wspominając o porównaniach z piłką nożną czy koszykówką, o których również wspomina się w raporcie.

Jeśli chodzi o media społecznościowe i internet, należy pamiętać, że słowo „padel” wzrosła w wyszukiwarkach Google o 300% od 2016 r., chociaż „tenis” rejestruje się pięć razy więcej, co wskazuje na „ogromny potencjalny wzrost widoczności tego terminu”.

Aby podać inny przykład, liczba odsłon World Padel Tour na YouTube było 22 mln w 2016 r., a osiągnęło 145 mln w 2021 r. Odsłon, do których należy dodać liczbę obserwujących zarejestrowanych przez głównych aktorów i graczy padel na Instagramie w 2021 roku, ze wzrostem od 100% do prawie 500%.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.