Jak ci ogłosiliśmy wielokrotnie, padel przeżywa błyskawiczny wzrost na włoskiej ziemi i to się nie kończy!

Liguria w pełnym rozkwicie

Wzrost padel dotyczy prawie całych Włoch. Niezależnie od tego, czy chodzi na przykład o kluby, czy boiska, jest to cała sfera padel która rozwija się wykładniczo wśród naszych transalpejskich sąsiadów. Ale jaką wagę przywiązywać do tych ogłoszeń, bez liczb, bez danych statystycznych? Stąd zainteresowanie podzieleniem się z wami małym wglądem w sytuację padel we Włoszech, według różnych regionów.

  • Lombardia: 170 klubów na 475 boisk
  • Lazio: 399 klubów na 1203 boiska
  • Sycylia: 182 kluby na 454 boiska
  • Piemont: 127 klubów na 296 boisk
  • Emilia Romagna: 117 klubów na 274 boiska
  • Liguria 52 kluby i 106 boisk

Włochy mapa według regionu

Jeśli przeprowadzimy krótką analizę, bardzo wyraźnie widać, że sedno padel Włoski bije przede wszystkim w Lacjum, Lombardii i Sycylii. Patrząc jednak na przypadek Ligurii, okazuje się, że podane liczby, które na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne, w rzeczywistości ujawniają „padelmania„To wiedzą Włochy.

Według danych ze strony internetowej Mr Padel Paddle, Do na koniec 2020 roku mieliśmy 20 klubów i 36 sądy w Ligurii, podczas gdy sytuacja prąd doprowadza nas do 52 klubów i 106 kortów, wzrost o 190% pod względem ilości kortów/boisk. Aby przejść dalej w naszej analizie, możemy zobaczyć że 31% obiektów regionu znajduje się w stolicy: prowincji Genua, który prowadzi z 16 klubami i 30 boiskami i wyprzedza Savonę (14 klubów; 20 miejsc), Imperię (12 klubów; 34 boiska). La Spezia jest z tyłu z 10 klubami i 22 boiskami. Gmina Genua zajmuje 10. miejsce pod względem liczby praktykujących na poziomie krajowym, a są to miasta Rzym i Mediolan, które zmonopolizowały pierwsze miejsca tej klasyfikacji.

Le padel Włoski wydaje się już nie mieć granic i teraz pytanie brzmi raczej: czy w nadchodzących miesiącach/latach ten rozwój będzie spowolniony, czy wręcz przeciwnie, będzie nadal eksplodował wykładniczo ?

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.