Padel Magazine - Padel Arena nie widziała małych podczas inauguracji 29 listopada. Po pierwsze dlatego, że ta impreza faktycznie trwała dwa dni, zwłaszcza z turniejem, który menedżerowie organizowali równolegle, ale także dlatego, że Padel Arena zaoferowała piękny wieczór padel z wystawą, która pozwoliła widzom zobaczyć prawie cały zakres tego sportu i małym koncertem jazzowym na żywo, który zamknął inaugurację Padel Arena.

Nowi gracze, co nie mniej ważne, również przetestowali się na padel w szczególności z byłą ministrem sportu Valérie Fourneyron, Ugo Legrandem, brązowym medalistą w judo na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku i wicemistrzem Europy w lekkoatletyce na 1500 m, Kaderem Chékhémani, który opiekuje się dzisiaj rozwoju sportu w Normandii:

  • [lightbox full = ”http://youtu.be/MOZqzNk2VRE” title = ”Wywiad Valérie Fourneyron”] Wywiad Valérie Fourneyron [/ lightbox]
  • [lightbox full = ”http://youtu.be/nI3YyWoZ_Aw” title = ”Wywiad Kader Chékhémani„] Wywiad Kader Chékhémani [/ lightbox]
  • [lightbox full = ”http://youtu.be/4RmXFU_Wv6w” title = ”Wywiad Ugo Legrand”] Wywiad Ugo Legrand [/ lightbox]

Aby powrócić do turnieju, sławna para Sylvain Jimenez i Loic Lepanse z klubu Champigny i Servon wygrała w zestawach 3 (6 / 3, 6 / 7, 6 / 3) przeciwko parze klubowej Piramidy Franck Binisti i Christophe Yves, którzy już przeszli bardzo blisko porażki w półfinale z parą francusko-hiszpańską. Sylvain i Loïc nie zasłużyli i walczyli o zwycięstwo w tym finale, ponieważ zostali poprowadzeni przez przerwę w zestawie 3e przed powrotem do gry i wygraną w tym decydującym secie. Potwierdzają, że należy na nich liczyć i że trzeba będzie na nich polegać jeszcze bardziej podczas mistrzostw Francji planowanych w przyszłym roku.

Franck Binisti - Padel Magazine

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.