Liga Lyonnais opracowuje obecnie padel jak nikt. W ciągu roku padel który jeszcze prawie rok temu był zupełnie nieznanym sportem, eksploduje.

Jean Wallach, prezes ligi Lyonnais bardzo szybko uwierzył w ten sport: „Zmobilizowaliśmy się. nasz menedżer ds. rozwoju na padel. Gra podwójna w tenisa rozwija się słabo lub niestety zbyt słabo padel jest naturalne i dlatego w to wierzę i zmobilizowałem ligę do wspierania i rozwijania tego sportu".

Spójrzmy na różne kluby i wydarzenia padel przeszłość czy przyszłość:

Le Padel Centralny: „inicjator padel W Lyonie ”

Od roku Laurent Bériard i jego zespół wykonują ogromną pracę padel. Oni stworzyli Padel Centralny po torze przeszkód i pozwolił padel zacząć w regionie. Jak wyjaśnia Jérôme Becasset, prezes stowarzyszenia Padel Club de Lyon: „inicjator padel w Lyonie jest Padel Centralny".

Ponieważ projekty mnożą się w regionie.

Przypomnij sobie Padel central będzie także gospodarzem finałowych etapów mistrzostw Francji padel w październiku przyszłego roku.

Tennis Club La Pape. 3 ląduje

Klub tenisowy La Pape oferuje od 8 czerwca 3 korty o padel na wolnym powietrzu. Hamlili Kebli, szef padel w klubie wyjaśnia to  « od jej otwarcia wieczory są często pełne. Od 8 czerwca mamy ponad 500 osób, które przybyły, aby się o tym dowiedzieć padel. Dzieje się tak dzięki naszej współpracy z Komitetem Rodanu i ligą tenisową Lyonnais”.
Inauguracja odbyła się w niedzielę 28 czerwca, a inauguracja w składzie: Mario Donceli nr 1 z Castilla Leone, Toni Sanchis nr 15 ze wspólnoty Walencji, Juan Antonio Senent nr 18 na świecie w 2008 roku. Jean Pierre Dartevelle, obecny był również wiceprezes Francuskiej Federacji Tenisowej, ponieważ klub ten jest pierwszym miejskim klubem tenisowym we Francji, który zainstalował 3 korty padel aktualne.
Turniej padel Homologated przybywa nawet do tego klubu, który stawia na ten nowy sport….
Informacje i rezerwacja w dniu www.tclapape.fr

Chassieu: „w końcu nasze podstawy”

2 sądy padel dla klubu tenisowego Chassieu. Klub zajmował się tym projektem od prawie 6 miesięcy ”.Od czasu odkrycia tego sportu podczas Narodowego Padel Puchar w zeszłym roku, potrzebowaliśmy tego padel. ” wyjaśnia Marc Michel Durant. A poza tym, równolegle ze swoim etapem National Tennis Cup, urządzi etap Narodowy Padel Puchar ma nadzieję wysłać drużyny na ostatnie etapy w Cap d'Agde.

Padel Nova w Tennis Club de Lyon: chodźmy

"Le Padel przychodzi do Tennis Club de Lyon (TCL), na skraju parku Tête d'Or, gdzie na zewnątrz znajduje się kort„Mówi nam Jean-Charles Maleysson, kierownik centrum Padel Nova.

Współpraca między TCL i Padel Nova umożliwia wprowadzenie nowej aktywności sportowej do 1 członków od sezonu letniego, ale także do osób z zewnątrz, które są również mile widziane w ramach tej operacji.

Klub padel z kilkoma stałymi podstawami jest udoskonalana między Padel Nova i TCL.

Zorganizowano już wiele imprez: dni otwarte, turnieje, prywatyzacja boiska z lokalnymi firmami i animacja padel podczas obozu Tsonga w lipcu w TCL.

Aby zarezerwować i skontaktować się z kierownikiem,  przejdź do strony internetowej Padel Nova.

Klub tenisowy Ecully: pionier padel
Ze swoją ziemią padel, był pierwszym, który naprawdę się zaangażował padel W Lyonie. Był bardzo samotny przez długi czas, ale na szczęście to stara sprawa. Przypomnijmy, że jego wiadomości są bogate w ostatnie etapy turnieju zatwierdzonego przez Francuską Federację Tenisową w ten weekend.

1ER WYZWANIE INSTRUKTORÓW ORGANIZOWANE PRZEZ ZESPÓŁ HEAD FRANCJA

26 czerwca firma HEAD Francja zorganizowała swoje pierwsze wyzwanie instruktorskie tenisa w ostatni weekend. Do tego konkurs Padel odbyło się o godz Padel Centralny Lyon. Widziała pary padelskładające się wyłącznie z tenisowych DE.

Wielkimi zwycięzcami turnieju zostali Arnaud TABONI i Romain DUBOST-CHAVRIER, którzy wygrali w finale kosztem pary złożonej z Johana BERGERONA i Idrissa GRAIDY. W związku z tym nasi dwaj weekendowi zwycięzcy otrzymali zaproszenie VIP na zupełnie nowy etap Monako World Padel Tour czyja grupa HEAD jest partnerem.

Franck Binisti - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.