W ramach weekendu finałowego Betclic Remontada Padel, mogliśmy wziąć udział w demonstracji padel fotel z Dorianem Navarro, Sébastienem Husserem Waltherem, ale także Tonym Bovalem i Holendrem Robinem Ammerlaanem.

Dorian i Sébastien podchodzą do naszego mikrofonu i przedstawiają nam krótki przegląd praktyki we Francji.

Bawić się w coś padel w mitycznych miejscach

Gdyby ktoś nam powiedział, że odwiedzimy te wszystkie legendarne miejsca, takie jak Roland-Garros, a teraz Wieża Eiffla, nigdy byśmy w to nie uwierzyli. Jeśli spojrzymy wstecz na marzec 2022 r., wydawało nam się to niemożliwe.

Francja wciąż za Hiszpanią, ale jesteśmy coraz bliżej

Bierzemy udział w turniejach, aby rywalizować z najlepszymi graczami, szczególnie z Hiszpanami. Z Dorianem zarówno na międzynarodowym turnieju we Francji w 2023 roku, jak i na turniej w Barcelonie z którymi właśnie graliśmy, denerwujemy ich i udaje nam się ich pokonać. Widzą, że robimy postępy, a poziom jest coraz bardziej wyrównany: taki jest cel.

Potem myślę, że brakuje nam doświadczenia, bo mamy za sobą 15 lat padel fotelu, tak się nie da złapać. A także znajomość gry i taktyki.

Francja, drugi kraj w padel krzesło

Zarówno pod względem poziomu najlepszych zawodników, liczby zawodników, ale także rozwoju toru we Francji, możemy powiedzieć, że jesteśmy drugim narodem. Mamy teraz prawdziwy tor we Francuskiej Federacji Tenisowej, zostaliśmy włączeni do zawodów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy swoje pierwsze Mistrzostwa Francji padel przewodniczy w Strasburgu w 2024 r.

Częste zmiany partnerów padel krzesło

Jest to zasada moralna narzucona pomiędzy graczami znajdującymi się na szczycie rankingu, aby inni chcieli się rozwijać, uzyskać dostęp do zawodów i która nie jest zarezerwowana dla 3/4 najlepszych par. Jesteśmy raczej nastawione na rozwój, aby nie zaostrzyć konkurencji.

Program na najbliższe miesiące

Oficjalny turniej zorganizowany przeze mnie i Sébastiena, wielka wycieczka po Lazurowym Wybrzeżu pomiędzy Niceą/Cagnes-sur-mer/Antibes i dużo podróży (na północ, do Bordeaux...) oraz mistrzostwa Francji dotrze bardzo szybko. Sezon hiszpański kończy się w czerwcu, więc nie planuje się wyjazdów za granicę.

La III edycja międzynarodowego turnieju 4PADEL Montreuil

Wciąż staramy się wraz z Albane (organizatorem turnieju) rozwijać wydarzenie i przyciągnąć jak najwięcej graczy z kilku krajów. Celem jest także stworzenie kobiecego malarstwa.

Obejrzyj w całości wywiad z Dorianem Navarro i Sébastienem Husserem Waltherem:

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.