Jak mówiliśmy kilka tygodni temuFFT ogłosiło zatwierdzenie turniejów padel fotel. Stało się to rzeczywistością, ponieważ 17 lutego odbędzie się pierwszy zatwierdzony turniej padel fotel. Jest organizowany przez Handisport Antibes Méditerranée (HAM)

W związku z remontem boiska przy klubie tenisowym Antibes turniej odbędzie się w klubie Nicea Giordan. „Ograniczyłem się do sześciu par, ale miałem prośbę, aby pomieścić prawie podwójne”, zwierzył się sędzia turnieju François Heyraud. 

„W bazie organizowaliśmy co tydzień przyjacielskie spotkanie. Jak tylko dowiedziałem się, że turnieje padel fotele były homologowane, poprosiłem Ligę PACA o homologację tego turnieju »wyjaśnił.

Inne turnieje padel krzesło powinno podążać za nim. Niektóre są już zaplanowane, jak na przykład w Marcq-en-Barœul 12 i 13 marca, czy w Mulhouse do końca maja. François Heyraud zwierzył się, że chce zorganizować drugi turniej skupiający więcej par, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Antibes. 

Tomasza Jaya

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.