Poziom czegoś padel-krzesło we Francji wciąż rośnie, zarówno dlatego, że zwiększa się liczba praktykujących i turniejów, a niektórzy z nich są tak chętni, że porzucają tenis!

W miniony czwartek w Pas-de-Calais Dorian Navarro, który deklaruje, że chce „Poświęć się w 100%. padel-fotel ", po raz kolejny pokazał, że jest niezbędny w tej dyscyplinie, do której trenuje jak zawodowiec.

Po wygraniu Masters w Bouc-Bel-Air w grudniu u boku Laurenta Giammartiniego, młody Niçois dążył do tytułu w Billy-Berclau, związany z innym partnerem: dzieckiem z północy Tonym Bovalem, obecnie alzackim z adopcji.

Przeciwnie, było dziewięć innych nadmiernie zmotywowanych drużyn, w tym Holender nr 1 Robin Ammerlaan (mistrz paraolimpijski w Atenach, były nr 1 świata w tenisie) i Toon Berkelmans, ale także wciąż francuski nr 1 na wózkach inwalidzkich Sébastien Husser (Grand Est), który tym razem połączył siły z Lionel Line (Pays de Loire). Czwartą niebezpieczną parę stworzyli Laurent Giammartini (PACA), także kilkukrotny mistrz świata w tenisie, oraz Nicolas Vanlerberghe (Hauts-de-France).

Dorian Navarro i Tony Boval ze swoim trofeum

Z basenów tych ośmiu mężczyzn stoczyło bardzo bliskie i spektakularne starcia, podobnie jak dwa półfinały, które nastąpiły później. Finał, w którym Navarro / Boval zmierzyli się z Giammartinim / Vanlerberghe, zakończył się bardzo taktycznym meczem. „Dorian nie był w lodówce, powiedział nam Tony Boval, był w zamrażarce: 80% kul trafiło we mnie, było ciężko, ale wytrzymałem”.

Po przyjeździe Navarro i Boval wygrali 3/6 6/4 10/6, podczas gdy Husser i Line pokonali Holendrów w równie wyrównanym meczu.

Mecze te rozgrywane były w kameralnej atmosferze Padel Arena kampusu, który skupia pięć utworów padel.

Dla najlepszych francuskich graczy na wózkach kolejne tego typu spotkanie odbędzie się w połowie lutego w Champigneulles w Mozeli.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.