Pierwszy rozdział długiej serii gestów do przyjęcia sportowców. Stephane Penso zwraca się do nich suplementy diety wśród sportowców w ogóle, w tym padel są częścią.

Jeśli zostaną udowodnione zalety sportu w odniesieniu do formy fizycznej i zdrowia psychicznego, uprawianie sportu musi być odpowiednie.
Na tej podstawie czas trwania wysiłku i jego intensywność muszą odpowiadać wiekowi i kondycji fizycznej osoby. Istotny jest również wybór uprawianego sportu.

W zależności od wcześniejszych kontuzji lub konkretnych problemów zdrowotnych (ból pleców itp.), Lepiej jest faworyzować lub unikać niektórych sportów. W każdym razie, niezależnie od tego, czy jesteś świetnym sportowcem, czy niedzielnym biegaczem, konieczne jest przyjęcie pewnych nawyków.

Baza

Przed treningiem zrób prawdziwą rozgrzewkę, aby przygotować swoje ciało (mięśnie i stawy) do sporego wysiłku. Podczas sesji słuchaj swojego ciała i nie przekraczaj swoich granic w nierozsądny sposób. Po sesji odpowiednio się nawodnij i przećwicz serię'rozciąganie do rozluźnienia używanych mięśni i ścięgien. Skuteczne rozciąganie poprawi fazę regeneracji i sprawi, że zyskasz elastyczność i napięcie mięśni.

 • Zdrowy styl życia jest niezbędny, aby zachować formę, co jest jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku sportowców
 • Wysokiej jakości sen zapewnia optymalną regenerację mięśni, ścięgien i stawów
 • Zróżnicowana i zbilansowana dieta, uboga w tłuszcze nasycone i cukry, pozostaje najlepszym sprzymierzeńcem sportowca

Logicznie rzecz biorąc, żywność musi być w stanie dostarczać minerałów, pierwiastków śladowych, białek i witamin niezbędnych dla organizmu poprzez spożywanie owoców, warzyw i wody. Jednak gdy wysiłek fizyczny jest długotrwały, intensywny lub powtarzany, rozsądne może być przyjęcie odpowiedniego suplementu diety „sportowej”.

Tonowanie, energia, wytrzymałość: postaw na konkretny suplement diety dla sportowców.

Suplementy dla sportowców

Niektóre rośliny i składniki aktywne zawierają naturalnie substancje wzmacniające organizm. Bardziej odporny organizm nabiera napięcia mięśniowego, wytrzymałości stawów i kości, co pozwoli mu na zwiększenie wydajności. Oprócz żywienia dostosowanego do uprawiania sportu, suplementy diety dedykowane sportowcom pomagają wzmocnić układ odpornościowy. Rezultat: prawdziwie korzystna aktywność fizyczna.

Preferowane suplementy diety nie są takie same w przypadku sportów wytrzymałościowych, takich jak bieganie lub pływanie, jak w przypadku sportów siłowych lub siłowych, takich jak kulturystyka. Aby być lekarstwem lub okazjonalnie, na przykład przed zawodami, wyszczególnijmy substancje i naturalne składniki aktywne korzystne dla nas, osób uprawiających padel.

Przyjmowanie suplementu dla sportowców na wysokim poziomie lub entuzjastów sportu to źródło witamin, minerałów, dodatkowych składników aktywnych w celu zwiększenia wydolności fizycznej. Suplementy diety nie powinny zastępować zdrowej i zbilansowanej diety, ale ją optymalizować. W kilku artykułach opowiem o suplemencie, który jest korzystny dla ciała i umysłu.

Zacznijmy od glicyna

Glicyna: działa na całe ciało

Kiedy mówimy o glicynie, istnieją korzyści i pozytywne skutki. Działa na poziomie neuroprzekaźników, działając hamująco na rdzeń kręgowy. Plik aminokwas glicyna jest cenną pomocą w regeneracji mięśni. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku spożycia jako suplement diety.

Dodatek ten pozytywnie działa na enzymy, które zwalczają utlenianie. Dlatego jest przydatny do spowolnienia starzenia się komórek. Niezwykłe jest również działanie odtruwające. Uczestnicząc w syntezie kwasów żółciowych, glicyna pomaga trawić tłuszcze i oczyszczać krew. Ponadto pomaga osobom, które przyjmują go jako suplement diety, znaleźć lub odzyskać spokojny sen. Działa na mózg jako kojący neuroprzekaźnik. Glicyna uczestniczy również w syntezie acetylocholiny. Jest to neuroprzekaźnik, który odgrywa ważną rolę w pamięci i uczeniu się. Acetylocholina jest również używana do tworzenia hemoglobiny.

Wpływ glicyny na wydolność fizyczną

Glicyna jest aminokwasem nieistotnym, który jest wszechobecny w kolagenie mięśni, ścięgien, więzadeł i skóry. Intensywna aktywność fizyczna zwiększy nasze zapotrzebowanie na glicynę bez odpowiedniego zwiększania spożycia bez suplementacji.

Wszechstronny element w ciele

Glicyna ze względu na swoje ultra małe rozmiary i fakt, że jest najprostszym aminokwasem, może odgrywać w organizmie główną rolę na poziomie różnych narządów. Występuje w składzie glutation, cząsteczka podobna do pseudopeptydu, z cysteiną i glutaminianem. Glicyna ma taką samą moc jak kolagen, cząsteczka białka strukturalnego, która występuje w ponad piętnastu odmianach.

Kolagen to sprzymierzeniec sportowców, który, podobnie jak glicyna, chroni mięśnie i stawy!

Kolejny wspólny punkt sprawia, że ​​są one równoważne z punktu widzenia spowalniania starzenia: mają silne właściwości przeciwutleniające. Korzyści te są widoczne na skórze, gładszej i młodszej dzięki tym suplementom diety. Wewnątrz organizmu spowalnia się również utlenianie komórek.

Krótko mówiąc, glicyna pomaga:

 • Mają mocne kości, mocne stawy i elastyczne tętnice
 • Promuj syntezę kreatyny i kolagenu
 • Działają jako skuteczny środek przeciwstarzeniowy i spowalniają pojawianie się zmarszczek
 • Przyspiesz gojenie się urazów tkanki łącznej, na przykład ścięgien i stawów
 • Ingerować w mechanizm starzenia się i przewlekły deficyt, który zmniejsza oczekiwaną długość życia, a także byłby zaangażowany we wszystkie choroby zwyrodnieniowe, w tym raka
 • Zwiększ zapasy glikogenu
 • Popraw jakość snu
 • Zwiększyć poziom endogennego glutationu (silnego przeciwutleniacza, który umożliwia adaptację do stresu oraz w przypadku chorób przewlekłych)
 • Popraw wrażliwość na insulinę
 • Jest proteinogenny, czyli bierze udział w syntezie białek w naszym organizmie
 • Pełnią rolę neuroprzekaźnika na poziomie ośrodkowego układu nerwowego. Umożliwia syntezę acetylocholiny
 • Wejście do produkcji żółci (trawienie)
 • Zrównoważyć nadmierną ilość metioniny dostarczaną przez tzw. Części „mięśniowe” mięsa

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.