Podobnie jak padel, tenis plażowy jest jednym z tych sportów rakietowych, które pojawiają się i których sława rośnie na świecie. Bardzo przypomina swojego kolegę tenisistę, ale ma też pewne podobieństwa do padel. Zobaczymy, jak umiejętności gry w tenisa plażowego można w dużym stopniu wykorzystać, aby zostać przyszłym tenisistą. padel.

Techniczne strzały do ​​tenisa plażowego

FFT wyjaśnia nam nieco więcej technicznych ruchów w tym sporcie:

Usługa : Prowadzi się to trochę tak samo, jak w tenisie z wyjątkiem tego, że gracze mają tylko z jednej usługi Jeśli gracz popełni błąd, będzie to punkt dla przeciwników.

Zwrot usługi : Postawa uwagi idzie w parze z maksymalną koncentracją. Głównym błędem, który popełniamy na początku gry, jest umieszczanie się zbyt daleko od siatki.

Wolej forhendowy / bekhendowy : Technika pozostaje względnie taka sama jak w tenisie, jednak przygotowanie do oddania strzałów będzie nieco mniejsze ze względu na szybkość piłki i walkę wręcz w locie.

Amortyzacja : Jest wykonywany trochę jak badminton, rakieta jest raczej umieszczona na górze siatki, aby podchodzić i upuszczać piłkę tuż za siatką. Dlatego piłka zostaje złapana dość wcześnie. Istnieje również wariant z amortyzowanym uderzeniem polegającym na wykonaniu fałszywego uderzenia, aby na koniec delikatnie upuścić piłkę.

W tym sporcie jest dobra baza tenisowa. W ten sposób tenisistki będą miały wielką przewagę, aby tam zacząć. Tenis plażowy nadal ma pewne specyficzne ruchy, które pozwalają mu mieć własną kulturę:

Nurkowania: Mogą być na boki / do tyłu / do przodu, aby uzyskać piłkę w obronie.

Walcowane ramię: Ten gest pozwala uderzyć piłkę znajdującą się za tobą okrężnym gestem podczas skoku. Można by pomyśleć o tym jako o małym opóźnionym uderzeniu.

Tęczowy strzał: To strzał, który z pewnością wymaga największej techniki. Mówiąc prościej, jest to bekhend wykonany z licem forhendowym.

Podobieństwa między tenisem plażowym a padel

Wielkość działki: Nie są takie same, ale prawie, rozmiar kortu tenisowego na plaży to 8 metrów szerokości i 16 metrów długości padel tymczasem gra się na ponad 10 metrów szerokości i 20 metrów długości. Gracze w tenisa plażowego będą mieli przestrzenną wskazówkę, gdy zaczną grę. padel ponieważ wymiary sądu są stosunkowo takie same.

Mucha : Jest to główny element tego sportu, ponieważ nie ma odbicia. Gracze będą więc musieli służyć jak w tenisie, a następnie przykleić siatkę, aby uzyskać określoną liczbę końców. Technicznie bardzo przypomina muchę padelz drugiej strony, ze względu na wysokość siatki, zawodnicy będą mieli tendencję do ustawiania łokci nieco wyżej, na poziomie głowy. Jest to sport uprawiany bardzo szybko, z wieloma refleksami, więc gracze często po prostu ustawiają rakiety w opozycji, aby zablokować piłkę.

Lob : Aby zmienić rytm w punkcie, gracze mają tendencję do wykonywania lobów, które nieco destabilizują siatkarzy. Oczywiście nie znajdujemy loba po odbiciu jak w padel ale tylko zablokowana salwa, której trajektoria zaczyna się od wysokości. To bardziej finezyjny strzał z dotknięciem piłki niż techniczny z fazą przygotowawczą. Wygląda trochę jak klapowana salwa padel.

Odruchy: Gdyby istniały dwa parametry do zapamiętania w tenisie plażowym, to oczywiście wolej i refleks. Rzeczywiście, gracze wbijający się w siatkę otrzymują serwis tenisowy, gdy znajdują się tylko w odległości 8 metrów od serwera. Refleks jest zatem jedną z najważniejszych umiejętności, jakie należy posiadać podczas uprawiania tego sportu. Aby dać przykład porównania odruchów między tymi dwoma sportami, możemy sobie wyobrazić gracza padel wykonując bajadę, gdy przeciwnicy wbijają siatkę do przechwycenia. Dlatego odruchy będą poddawane próbie, aby odeprzeć piłkę. Oprócz refleksów tenis plażowy jest niewątpliwie jeszcze bardziej wybuchowym sportem (jeśli chodzi o czas trwania meczu), ponieważ wymiany między przeciwnikami są szybsze. Aby zdobyć punkty, konieczne będzie zatem odwołanie się do refleksu i wybuchowości!

 

Znajdujemy zestaw podobieństw między tymi dwoma sportami z dużą bazą wolejów. Tenisiści plażowi z pewnością nie będą mieli trudności z dostosowaniem się do warunków gry padel. Pozostaje jednak jeden parametr, który może być destabilizujący, a jest nim odbicie. Jeśli nie mają podstawowego tenisa, trochę czasu zajmie im opanowanie strzałów po odbiciu, a zwłaszcza piłek, które uderzają w okna.

 

Alexandre Cifuentes

Alexandre Cifuentes studiuje ekonomię. Postanowił interweniować w sprawie padel i ogólnie na rynku sportowym. Pozwala nam to wiedzieć o padel w całości.