Często słyszy się, że padel to mieszanka squasha i tenisa. To prawda, że ​​gdybyśmy połączyli te dwa sporty, mielibyśmy coś podobnego.

Podobieństwa między padel i squash

Rzeczywiście istnieje zestaw ruchów technicznych, które znajdziemy między padel i squash. Oczywiście będą wykonane w inny sposób ze względu na różnicę w rakietce, piłce i podłożu. Można jednak zauważyć pewne podobieństwa:

Ściany i okna : squash ma, tak jak padel, okna z tyłu i ściany po bokach, aby odbijać piłkę i bawić się tym środowiskiem. Gracze w squasha mają niesamowitą łatwość w dostosowaniu się do tego elementu gry na początku gry. padel.

Mucha : nawet jeśli jest to rzadsze w tym sporcie, gracze będą mieli wystarczająco dobrą percepcję, aby grać w woleję, nie będą mieli techniki par excellence, jak niektórzy tenisiści, z drugiej strony są w stanie grać z chirurgiczną precyzją do czego polega na umieszczeniu piłki.

Poczucie oczekiwania : Squash, podobnie jak tenis stołowy i badminton, jest jednym z najszybszych sportów rakietowych. Z czasem i zdobytym doświadczeniem gracze ci są w stanie przewidzieć piłki i mogą stać się prawdziwymi lisami!

Stan fizyczny tytana : wśród sportów rakietowych squash jest prawdopodobnie najbardziej męczący pod względem cardio. Pomimo długich i imponujących wymian, które czasami można znaleźć na padelPod względem tętna squash jest najbardziej wymagający. Gracze w squasha będą wtedy twardymi i trudnymi przeciwnikami przez cały mecz!

Słabe punkty gracza w squasha

Squash może mieć pewne podobieństwa z padel, wciąż brakuje kilku ujęć, aby uczynić go sportem bardzo podobnym do padel.

Rozbić, bandeja, vibora : są niewątpliwie najgorszymi wrogami graczy w squasha, ponieważ w przeciwieństwie do tych drugich padel opiera się w dużej mierze na wysokich piłkach. Kiedy zaczną padel, gracze w squasha czasami znajdują się w ślepej uliczce w obliczu różnych rozbić, bandejas lub innych viboras. Ich słabość techniczna w obliczu tych ciosów może dać przeciwnikom spore szanse ...

Lob: podobnie wszelkie ciosy w głowę będą solą w oku dla tych graczy. Od momentu uderzenia loba w punkt jest to korzyść dla zawodników padel zaprawiony.

Gracze w squasha mają wiele umiejętności, dzięki którym szybko poczują się swobodnie padel, w szczególności dzięki bardzo dobrej przewidywalności trajektorii. Z drugiej strony będą musieli pracować szczególnie przy ciosach, których nie ma w ich sporcie: lobach, smashach, bandejas, viboras. Z drugiej strony tenisiści będą mieli bardziej „wrodzoną” technikę na piłkach granych przed szklanką, ale będą mieli większe trudności z uchwyceniem odbić na ścianach…

 

 

Alexandre Cifuentes

Alexandre Cifuentes studiuje ekonomię. Postanowił interweniować w sprawie padel i ogólnie na rynku sportowym. Pozwala nam to wiedzieć o padel w całości.