Amatorski tor numer jeden we Francji zakończył sezon „Padel Infinity Tour 2016” w Toulouse Padel Club finałowym turniejem gromadzącym pary 75 z całej Francji.

Ten tor trwał cały sezon, po raz pierwszy w swoim rodzaju, od października 2015 do września 2016 z nie mniej niż turniejami 11 rozłożonymi w tym okresie. Padel Infinity Tour 2016 przeszedł przez Tuluzę, Perpignan, Castres, Bordeaux, Poitiers, Lyon, Montpellier itp. ... Następny rok jest już wybuchowy.

Clément Arico, prezes Padel Infinity wyjaśnia to „Zanim cały ten tor został stworzony, zaprojektowany i przemyślany przez namiętny zespół Padel dla amatorskich graczy wiosłowych, którzy chcą rywalizować w duchu hiszpańskiego padla”. ".

Unikalna formuła we Francji, pozwala się dobrze bawić i spędzić weekend w Padel.

W liczbach Padel Infinity Tour 2016 to więcej niż gracze 1000, którzy brali udział w różnych etapach! Wszystkie pełne turnieje od początku do końca.

Wyniki 12th Krok i ostatni krok!

Drużyny 75 zgromadziły się w Toulouse Padel Club! Sprawiając, że ten turniej będzie 2th w zamożności po inauguracji tego samego klubu w kwietniu ubiegłego roku (pary 88).

W sobotę nie było niespodzianki dla zaawansowanych mężczyzn, najsilniejszych szanowało swoje szeregi.

Wielka bitwa toczyła się przy innych stołach, w których wiele drużyn walczyło o remis w kategoriach: mężczyźni średniozaawansowani, mężczyźni inicjowani, kobiety, mieszani i średniozaawansowani / inicjowani.

Po meczach 6 dla niektórych i 3 dla innych w sobotni wieczór wieczór paelli wypełnił puste żołądki. Ale niedziela już jest i zaczynają się poważne rzeczy !!

Półfinały są bardzo zacięte! Para Nicolas Trancart / Bertrand Goutires ledwo tęskni za 7 / 6 6 / 3 w stosunku do poitevinów Alexandre Lerustre i Baptiste Poey, którzy mieli już duży mecz przeciwko Emmanuelowi Teclesowi i Olivierowi Disbeaux zwycięzcom w Super tie-break 10 / 8 !

Z drugiej strony bracia Boronad docierają do finału nie bez zła! Zwycięzcy kwartału Kévin Tournemire i Christophe Perrier! W półfinałach pokonają Eyal Bensimon i Etienne Dubarnet bardzo mocno w zestawach 2 bardzo uzależnionych 7 / 5 6 / 3.

Finał sprzeciwia się miejscowej parze Toulouse Bertrand Goutires i Nicolas Trancart przeciwko braciom Boronad. Mecz dobrze opanował Toulouse, który wygra w bardzo fajnych finałach w spektakularnych punktach 6 / 3 6 / 3!

A inni?

Wszystkie pozostałe kategorie również zostały rozegrane w niedzielę, mieszany inter / inicjacja przyniósł końcowy 100% Perpignanaise na ziemi Toulousain ze zwycięstwem Guillaume Bachaud i Paulina Archilli w starciu ze Stéphane Lacan i Cécile Galtie.

Mieszane widział zwycięstwo Caroline Courmont i Jonathana Agiusa z Nicei, pary złożonej w połowie Poitou w środkowej części Toulon Marianne Vandaele i Baptiste Poey.

Kobieta była bardzo dobrze opanowana przez Caroline i Marianne, które połączyły siły na tę okazję!

Inicjację męską wygrali Anthony Chereau i Miguel Reseco.

Wreszcie w kategorii mężczyzn z największą liczbą par zwyciężyło Toulouse Christophe Militzer i Luis Ribeiro przeciwko Bordeaux Stephane Vergnère i Peio Sarlangues pod względem prawdziwego toru przeszkód.

A teraz

Adidas Padel był wielkim atutem w rozwoju tego wydarzenia i umożliwił rozwój marki poprzez uznany we Francji tor.

Padel Infinity Tour 2017 rozpoczyna się już w październiku 2016 od pierwszego etapu w Bordeaux Soccer Park na nowych terenach 4! Turnieje 12 są już zaprogramowane!

José Luis Lara Salines dołącza do Padel Infinity Tour 2017 w serii klinicznej (więcej informacji wkrótce)

NexxoPadel, młoda marka padel, staje się partnerem w tej pięknej przygodzie!

Viva the Padel !!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.