Amatorski tor numer jeden we Francji zakończył sezon Padel Infinity Tour 2016 'w Tuluzie Padel Klub z turniejem finałowym z udziałem 75 par z całej Francji.

Ten tor trwał cały sezon, po raz pierwszy w swoim rodzaju, od października 2015 do września 2016 z nie mniej niż turniejami 11 rozłożonymi w tym okresie. Padel Infinity Tour 2016 przeszedł przez Tuluzę, Perpignan, Castres, Bordeaux, Poitiers, Lyon, Montpellier itp. ... Następny rok jest już wybuchowy.

Clément Arico, prezes Padel Infinity wyjaśnia to „Przede wszystkim ten tor został stworzony, zaprojektowany i przemyślany przez zespół pasjonatów Padel dla graczy padel Amator, który chce konkurować w duchu padel po hiszpańsku ".

Unikalna formuła we Francji, pozwala się dobrze bawić i spędzić weekend w Padel.

W liczbach Padel Infinity Tour 2016 to ponad 1000 graczy, którzy wzięli udział w różnych etapach! Wszystkie turnieje zakończone od początku do końca.

Wyniki 12th Krok i ostatni krok!

Dlatego w Tuluzie zebrało się 75 drużyn Padel Klub! Dokonanie tego turnieju na 2th w zamożności po inauguracji tego samego klubu w kwietniu ubiegłego roku (pary 88).

W sobotę nie było niespodzianki dla zaawansowanych mężczyzn, najsilniejszych szanowało swoje szeregi.

Wielka bitwa przyszła z innych stołów, gdzie wiele drużyn walczyło do tie-breaka w kategoriach: Male Intermediate, Male Initiation, Feminine, Mixed i Mixed Intermediate / Inicjacja.

Po 6 meczach dla jednych i 3 dla innych, w sobotni wieczór wieczorem paella wypełnił puste żołądki. Ale niedziela już jest i zaczynają się poważne rzeczy !!

Zaciekła walka o półfinały! Para Nicolas Trancart / Bertrand Goutires wygrała 7: 6 6/3 z Poitiers Alexandre Lerustre i Baptiste Poey, którzy rozegrali już wielki mecz z Emmanuelem Teclesem i Olivierem Disbeaux, zwycięzcami Super tie-break 10/8 !

Z drugiej strony bracia Boronad nie bez trudu docierają do finału! Zwycięzcy ćwierćfinału Kévin Tournemire i Christophe Perrier! Pokonają Eyala Bensimona i Etienne Dubarnet w półfinale z wielkim trudem w 2 bardzo ciasnych setach 7/5 6/3.

W związku z tym finał zmierzy się z lokalną parą Toulouse Bertrand Goutires i Nicolas Trancart przeciwko braciom Boronad. Mecz jest świetnie opanowany przez zawodników Toulouse, którzy w przepięknym finale wygrają na spektakularne punkty 6/3 6/3!

I inni ?

Wszystkie inne kategorie również rozegrano w niedzielę. W Mixed Inter / inicjacja zakończyła się finałowa gra 100% Perpignanaise na ziemi w Tuluzie, w której Guillaume Bachaud i Paulin Archilla pokonali Stéphane Lacan i Cécile Galtie.

Mieszane widział zwycięstwo Caroline Courmont i Jonathana Agiusa z Nicei, pary złożonej w połowie Poitou w środkowej części Toulon Marianne Vandaele i Baptiste Poey.

Kobiecość została bardzo dobrze opanowana przez Caroline i Marianne, które połączyły siły na tę okazję!

Inicjację męską wygrali Anthony Chereau i Miguel Reseco.

Wreszcie w kategorii mężczyzn z największą liczbą par zwyciężyło Toulouse Christophe Militzer i Luis Ribeiro przeciwko Bordeaux Stephane Vergnère i Peio Sarlangues pod względem prawdziwego toru przeszkód.

I teraz ?

Adidas Padel był wielkim atutem w rozwoju tego wydarzenia i umożliwił rozwój marki poprzez uznany we Francji tor.

Le Padel Infinity Tour 2017 rozpoczyna się w październiku 2016 pierwszym etapem w Soccer Park w Bordeaux na 4 nowych boiskach! Zaplanowano już 12 turniejów!

José Luis Lara Salines dołącza do Padel Infinity Tour 2017 w serii klinicznej (więcej informacji wkrótce)

NexxoPadel, młoda marka padel zostanie partnerem w tej wielkiej przygodzie!

Niech żyje Padel !!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.