Pokochajmy ten sport: Padel. Ale kiedyś to powiedział, trudno znaleźć słowa kryjące się za miłością do sportu. Spróbujemy tutaj powiedzieć, dlaczego ten sport jest tak przyjemny, dlaczego możemy uznać, że padel jest poza trasą tenisa? dlaczego ma tak duży potencjał rozwojowy? Ale też dlaczego nie jest łatwo to wszystko ocenić ...

Który sport oferuje tyle swobody?

Czy są inne sporty, które dają tyle samo swobody co padel? Uwielbiamy ten sport, ponieważ nie ma limitu czasu ani limitu lądu ...

Możliwe jest opuszczenie boiska w celu złapania piłki.

Część może zatem trwać bardzo długo. Zwłaszcza, że ​​wymiany mogą trwać!

Ale jeśli mamy porównać z tenisem: Padel jest znacznie bardziej dostępny. Dzięki kilku pojęciom z rakietami możesz grać w padla i dobrze się bawić, ponieważ jest to sport, który jest wyrównany z graczami, a nie na odwrót. W tenisie, zanim zaczniesz zabawę i dokonasz kilku wymian, będziesz musiał poczekać ... W padlu być może nigdy nie uprawiałeś tego sportu, a jednak już wiesz, jak grać!

Oczywiście padel ma swoje zasady, sposób gry. A jeśli nie chcesz pozostać na torze, musisz spędzać czas i grać!

Jaki sport łączy tak wiele?

W Hiszpanii padel jest praktykowany w czasie wolnym. Znajdujemy wszystkie grupy wiekowe i płci. Jest uważany za najbardziej mieszany sport. Co więcej, obserwujemy, że Hiszpania, kraj tradycyjnie „bardzo rodzinny”, jest zatem doskonale w duchu duchowym. Wiele rodzin ćwiczy padel z rodziną.

PRAWDZIWE cyfry padla

Czy Francja podąży za tym trendem?

Trudno znaleźć ten trend

Tak i nie Na razie nie jest łatwo podać dokładne liczby. Poza tym cały problem istnieje. Jak konkretnie ocenić ewolucję padla we Francji, jeśli ścieżka podąża za naszym hiszpańskim sąsiadem. Gracze rekreacyjni nie biorą udziału w turniejach Padel, nie są licencjonowani i nie pozwalają na wprowadzanie statystyk Padel.

Na przykład w Hiszpanii szacuje się, że istnieje około 3 milionów praktykujących wiosła. Jednak w liczbach widzimy tylko padla na licencji 50.000. Liczby te należy wziąć za pomocą pincety, ponieważ Hiszpania nie ma kultury licencji tak bardzo jak Francja. Dla porównania Hiszpania liczy tylko tenisistów 100.000 za prawie milion dla Francji. Jednak we Francji jest tyle samo graczy na świecie, co w Hiszpanii ...

Brak równowagi między licencjobiorcami

Podążając za liczbami francuskimi, widzimy, że istnieje wyraźna nierównowaga między liczbą graczy, panie i panowie. To prawda, że ​​w tej chwili klubowi nie jest łatwo znaleźć mecz podczas turnieju kobiet. Z drugiej strony kluby potwierdzają, że kobiet jest więcej, aby uczestniczyć w wewnętrznych wydarzeniach klubu lub grać w wolnym czasie.

Dane dotyczące rozwoju padel we Francji

Wspólny certyfikat, na kiedy?

Następnie druga obserwacja: „Na padelu jest wiele gier mieszanych”Opowiedz o Jean-Marc i Sandrze Dalain, menadżerach klubu padla w Tennis Club de Marseille. John Beranbaum, założyciel Padel Club de Bois d'Arcy (Yvelines) dodaje: „Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach homologowane będą turnieje mieszane, ponieważ wydaje się, że na graczy czeka się".

Jeff Cadiou, namiętny gracz padel w południowo-wschodniej części ma nadzieję, że padel nie podąży dokładnie ścieżką squasha i że każdy będzie miał okazję się dobrze bawić.

Krótko mówiąc, padel, być może sport tenisowy w terenie, ale poza porównaniami, które mogą nie być bardzo produktywne, jest to dynamicznie rozwijający się sport w Europie, który ma wszystko dla oferować piękne dni.

Padel to: ani limit czasu, ani limit podstaw.

I to jest sport fiesta! I to lubimy!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.