Le Padel jest sportem stosunkowo nowy w porównaniu do innych sportów rakietowych, które najbardziej do niego przypominają, a mianowicie tenis i squash.

We Francji, od 2014 r. I po włączeniu do Francuskiej Federacji Tenisowej, jej ekspansja nadal rośnie i odbywa się coraz więcej zawodów.

Prezydent Francuskiej Federacji Tenisowej ma na celu « 1000 kortów Padel Pod koniec swojej kadencji, która kończy się w 2020 r. Padel ma nawet ambicję zostania Olimpiadą w 2024 r.

Wyniki sportowe na padlu są uwarunkowane różnymi czynnikami: fizycznymi i fizjologicznymi, konkretnymi umiejętnościami sportowymi i strategiami rywalizacji. Padel, podobnie jak tenis i squash, charakteryzuje się szybkim startem, hamowaniem, wieloma zmianami podparcia, powtarzającymi się uderzeniami, w których interweniuje wiele grup mięśni, od intensywności poniżej maksymalnej umiarkowana lub niska aktywność.

Jednak badań dotyczących tego sportu jest bardzo niewiele, a nawet więcej w naszym kraju. Właśnie dlatego postanowiłem napisać rozprawę, aby określić, w oparciu o dokładną analizę zadania, wymagania fizyczne, to znaczy przebyte odległości i prędkości ruchu, a także niż wymagania fizjologiczne dla padla, to znaczy średnie tętno, poziom mleczanu we krwi i ocena odczuwania wysiłku. Pozwoli nam to zasugerować kierunki szkolenia i oceny, które wydają się najlepiej dostosowane do przygotowania gracza Padel na przyszłe lata.

Matthieu Lebourgeois jest fizjoterapeutą i trenerem fizycznym. Dba o graczy Padel od reedukacji do ponownej atletyki i regularnie ćwiczy Padel w Padel rekreacyjnym. Matthieu zamierza sprawdzić się w zawodach i pokazać talent!